i7-3537U düşük GHz'de çalışıyor

enter

Hectopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Merhaba. Son birkaç haftadır işlemcim 0.79 GHz'de çaılışıyor ve League of Legends'te 150 FPS alırken 30 FPS oldu fakat benim GHz'm 2.5'a kadar destekliyor ne yaptıysam olmadı çözümü nedir?

Dell Inc. / Inspiron 3521 / Windows 10 / İşlemci : Intel(R) Core (TM) i7-3537U CPU @2.00GHz (4CPUs) 2.5GHz / Anakart : Dell Inc. 018DYG / RAM : Sk Hynix 4 GB RAM / GPU : Intel HD Grapichs 4000 /

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba. Son birkaç haftadır işlemcim 0.79 GHz'de çaılışıyor ve League of Legends'te 150 FPS alırken 30 FPS oldu fakat benim GHz'm 2.5'a kadar destekliyor ne yaptıysam olmadı çözümü nedir?

Dell Inc. / Inspiron 3521 / Windows 10 / İşlemci : Intel(R) Core (TM) i7-3537U CPU @2.00GHz (4CPUs) 2.5GHz / Anakart : Dell Inc. 018DYG / RAM : Sk Hynix 4 GB RAM / GPU : Intel HD Grapichs 4000 /
Laptobunuzu düşük güç modunda ise performans moduna alın.

Cihazın boşta iken o hızlarda çalışması normal. Oyunlarda yüksek performans istiyorsanız dediklerimi yapın.
1-)Denetim masasına girin.
2-)Sistem ve güvenlik sekmesine girin.
3-)Güç seçeneklerine tıklayın.
4-)Güç planı oluştura tıklayın.(Yüksek performansa tıklayın)
5-)Daha sonra oluşturduğunuz güç planına gelin.
6-)Gelişmiş güç seçeneklerine tıklayın aşağıya inin ve orada işlemci güç yönetimini göreceksin.
7-)En düşük işlemci durumu %100 En yüksek işlemci durumunu %100 yap.

BIOS ayarlarıyla vs. oynadınız mı?
Sıfırlamayı deneyebilirsiniz BIOS'u.

Benim BIOS'ta klavye ve Mouse'm çalışmadığı için bir şey yapma imkanım yok.
Cihazın boşta iken o hızlarda çalışması normal. Oyunlarda yüksek performans istiyorsanız dediklerimi yapın.
1-)denetim masasına girin.
2-)sistem ve güvenlik sekmesine girin.
3-)güç seçeneklerine tıklayın.
4-)güç planı oluştura tıklayın.(Yüksek performansa tıklayın)
5-)daha sonra oluşturduğunuz güç planına gelin.
6-)gelişmiş güç seçeneklerine tıklayın aşağıya inin ve orada işlemci güç yönetimini göreceksin.
7-)en düşük işlemci durumu %100 en yüksek işlemci durumunu %100 yap.

Zaten öyle idi hocam.
@Recep Baltaş yardım eder misiniz hocam?

Geri
Yukarı