i7-3632QM Mobil İşlemciyi Masaüstü için Kullanmak

muzafferozen

Femtopat
Daha fazla  
Merhaba,
Dizüstü bilgisayardan çıkan i7-3632QM bir işlemci var elimde, birçok sıfır masaüstü bilgisayar ilanında mobil işlemci kullanıldığını görüyorum. 988 pin bir masaüstü anakartına bu işlemciyi takabilir miyim? Nelere dikkat etmeliyim? Hangi model anakartlarla uyumludur, sadece 988 pin olması yeterli midir?
Şimdiden teşekkürler.

Soketleri ve güç tüketimleri aynıysa takılabilir tahminimce. Alacağınız bilgisayarın işlemcisine bakın. Ona göre elinizdeki işlemciyle karşılaştırabilirsiniz.

Güç tüketiminin aynı olması imkansız gibi masaüstü genelde 95TDP'ye sahip mobil CPU'lar ise 35Watt Max ancak fazla olmadığı sürece de sorun çıkartmaz diye düşünüyorum.

Güç tüketiminin aynı olması imkansız gibi masaüstü genelde 95TDP'ye sahip mobil CPU'lar ise 35Watt Max ancak fazla olmadığı sürece de sorun çıkartmaz diye düşünüyorum.
Bazı masaüstü anakartlarında mobil işlemciler kullanılabiliyor. Onların güç tüketimi düşük olur.

Bazı masaüstü anakartlarında mobil işlemciler kullanılabiliyor. Onların güç tüketimi düşük olur.

Evet özellikle Çin'de bu tür soket üreten birkaç tane marka biliyorum ama silinmişler gibi biraz araştırma yaptım ama Türkiye'de yok Ali-Express'ten falan almak lazım.

Yeni konular

Geri
Yukarı