I7 3770 GTX 1050 sisteme 300W PSU yeterli mi?

12 volt kanalından 204 watt güç verebiliyor, eğer verimliliğini çok fazla kaybetmediyse kurtarması lazım. Basit bir hesapla ekran kartı ve işlemci maksimum 100 watt ve diğer parçalar (SSD, RAM, monitör vs.) Maksimum 30-40 watt tüketse kurtarıyor olmalı.

Şöyle ben tüm sistemi sayayım gerek var mı bilmiyorum ama olsun.
Monitör: SyncMaster 940 bw 75 Hz 1440X900.
Klavye: Işıklı markası bilinmiyen sürekli yanıyor.
Mouse: Performax xotran ışığı sürekli yanıyor.
Soğutucu: M200 ışıklı sürekli yanıyor.
RAM: 8x2 1600 MHz DDR3 RAM.
Ekran kartı: GTX 1050 2 GB ekran kartı.
İşlemci: i7 3770.
Anakart: Quadro H61 B75 V4 anakart.
Disk: Kioxia SATA SSD.
Mic: Bir tane mikrofon var S120M adında.
Ses: Creative marka 2+1 hoparlör var bayağı güçlü.
Ekstra kasa fanı yok kasanın ön portlarının girişi takılı değil. Bir de kasanın önde hafif mavi ışık var.

Bir de bunları not defterine kaydedeyim lazım olur 😀

Şöyle ben tüm sistemi sayayım gerek var mı bilmiyorum ama olsun.
Monitör: SyncMaster 940 bw 75 Hz 1440X900.
Klavye: Işıklı markası bilinmiyen sürekli yanıyor.
Mouse: Performax xotran ışığı sürekli yanıyor.
Soğutucu: M200 ışıklı sürekli yanıyor.
RAM: 8x2 1600 MHz DDR3 RAM.
Ekran kartı: GTX 1050 2 GB ekran kartı.
İşlemci: i7 3770.
Anakart: Quadro H61 B75 V4 anakart.
Disk: Kioxia SATA SSD.
Mic: Bir tane mikrofon var S120M adında.
Ses: Creative marka 2+1 hoparlör var bayağı güçlü.
Ekstra kasa fanı yok kasanın ön portlarının girişi takılı değil. Bir de kasanın önde hafif mavi ışık var.
Eğer monitör veya hoparlörlerin kaç Watt çalıştığını biliyorsanız daha kolay olur hesap açısından ama ben bu parçaların tam yük altında 150-200 Watt'ı aşacağını zannetmiyorum.

Eğer monitör veya hoparlörlerin kaç watt çalıştığını biliyorsanız daha kolay olur hesap açısından ama ben bu parçaların tam yük altında 150-200 Watt'ı aşacağını zannetmiyorum.

Hoparlör çok güçlü ses üretiyor onun watt değerinin yüksek olduğuna %100 eminim ama en kötü ihtimalle sistem kapanır bende anlarım yetip yetmediğini, zaten çok kötü bir marka değil C4 değil yani.
🙂

Hoparlör çok güçlü ses üretiyor onun watt değerinin yüksek olduğuna %100 eminim ama en kötü ihtimalle sistem kapanır bende anlarım yetip yetmediğini, zaten çok kötü bir marka değil C4 değil yani.
🙂
Elbette :D, zaten 12 Volt kanalı önemli her zaman, sonrasında markaya göre değerlendirme yapılır :)

Yeni konular

Geri
Yukarı