i7-3770 ile GTX 1060 6 GB uyumlu mu?

XennonIV

Femtopat
Öncelikle selam.
i7-3770 İşlemci siparişi verdim. Neden 3.nesil bir işlemci aldın diye soracaklar için; anakartım Gigabyte H61M-S2pv 2.2 olduğu için ve bütçemin anakart ve RAM değiştirmesine yetmemesi yüzünden ben de 3. nesil i7 işlemci tercih ettim. Bir ekran kartı da almak istediğim için ve bütçemin de en fazla 3 bin TL olması sebebiyle giriş seviyesi ve orta seviye bir şeyler bakıyordum. 2022'de 1050 Ti kullanmak içimden gelmediği için arkadaşımın halihazırda satacağı Galax 1060 6 GB'ı almayı düşünüyorum. Sistemimde halihazırda 300W PSU ve 8 GB 1333MHz RAM bulunuyor. YouTube'da benchmarklara baktım ancak yine de sizlere de sormadan almak istemedim. Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.

Öncelikle selam.
i7-3770 İşlemci siparişi verdim. Neden 3.nesil bir işlemci aldın diye soracaklar için; anakartım Gigabyte H61M-S2pv 2.2 olduğu için ve bütçemin anakart ve RAM değiştirmesine yetmemesi yüzünden ben de 3. nesil i7 işlemci tercih ettim. Bir ekran kartı da almak istediğim için ve bütçemin de en fazla 3 bin TL olması sebebiyle giriş seviyesi ve orta seviye bir şeyler bakıyordum. 2022'de 1050 Ti kullanmak içimden gelmediği için arkadaşımın halihazırda satacağı Galax 1060 6 GB'ı almayı düşünüyorum. Sistemimde halihazırda 300W PSU ve 8 GB 1333MHz RAM bulunuyor. YouTube'da benchmarklara baktım ancak yine de sizlere de sormadan almak istemedim. Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.
Hocam sizin psu yetersiz kalabilir.

Hocam sizin psu yetersiz kalabilir.
Onun disinda uyumludur.

Uyumlu dersem doğru olmaz, i7-3770 için elbette o GPU performans bakımından ileride bir kart. Biraz daha yüksek bir işlemci alman gerekirdi. O işlemci, o GPU ile birçok kullanım da sağlıklı olmayacak tam verim alamayacaksın ve bu da demek oluyor ki darboğaz yaşamana sebebiyet verecek. Bütçen olmayabilir üzücü tabi ama, durum maalesef bu.

Öncelikle selam.
i7-3770 işlemci siparişi verdim. Neden 3.nesil bir işlemci aldın diye soracaklar için; anakartım Gigabyte H61M-S2pv 2.2 olduğu için ve bütçemin anakart ve RAM değiştirmesine yetmemesi yüzünden ben de 3. nesil i7 işlemci tercih ettim. Bir ekran kartı da almak istediğim için ve bütçemin de en fazla 3 bin TL olması sebebiyle giriş seviyesi ve orta seviye bir şeyler bakıyordum. 2022'de 1050 Ti kullanmak içimden gelmediği için arkadaşımın halihazırda satacağı Galax 1060 6 GB'ı almayı düşünüyorum. Sistemimde halihazırda 300W PSU ve 8 GB 1333MHz RAM bulunuyor. YouTube'da benchmarklara baktım ancak yine de sizlere de sormadan almak istemedim. Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.

i7 3770 1070 gibi bir kartı bile besleyebiliyor 1060 sıkıntı çıkarmayaktır ama minimum 400W PSU almalısınız.

Geri
Yukarı