i7 3770 İşlemciye Asus Maximus IV Gene-Z Anakart Uyar Mı?

Ali Cemre Eröz

Hectopat
Yer
Eskişehir
Daha fazla  
Meslek
Makinist
İyi geceler arkadaşlar. Başlıkta da belirttiğim gibi i7 3770 işlemcim var Asus H61M-K anakarta takılı şu an. Kullandığım anakartta Sata 3.0 özelliği olmadığından SSD'yi tam hızında kullanamadığım için değiştirmek istiyorum. Asus Maximus IV Gene-Z anakart buldum işlemcime uyar mı? 1155 pin olduğunu öğrendim ama 2. nesil işlemcilerle uyumludur yazdığı için bazı yerlerde tereddüt ettim. Ya da başka önerebileceğiniz Sata 3.0 ve optik ses çıkışlı anakart varsa tavsiyelerinizi bekliyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
İyi geceler arkadaşlar. Başlıkta da belirttiğim gibi i7 3770 işlemcim var Asus H61M-K anakarta takılı şu an. Kullandığım anakartta Sata 3.0 özelliği olmadığından SSD'yi tam hızında kullanamadığım için değiştirmek istiyorum. Asus Maximus IV Gene-Z anakart buldum işlemcime uyar mı? 1155 pin olduğunu öğrendim ama 2. nesil işlemcilerle uyumludur yazdığı için bazı yerlerde tereddüt ettim. Ya da başka önerebileceğiniz Sata 3.0 ve optik ses çıkışlı anakart varsa tavsiyelerinizi bekliyorum.
Olacağını sanmam, işlemciniz 3. nesil, ancak kart 2. nesil destekliyor, doğru da olmayabilir, ama benim görüşüm olmayacağı açısından...

Bu olabilir, ancak anladığım kadarı ile işlemciniz K ibareli değil, o nedenle O.C. yapılabileceğini sanmam.

Amacım O.C. yapmak değil. Bana lazım olan Sata 3.0 ve optik ses çıkışı. Birazda kaliteli olsun istediğim için bu kartlara yöneldim. İlgin için teşekkürler.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı