Asus Maximus IV Z68 GENE-Z HDMI ve VGA Çıkışı

Merhaba Asus Maximus IV Z68 GENE-Z anakart aldım. Anakartta sadece HDMI çıkışı var fakat monitörümde ise sadece VGA çıkışı var. Ucuzundan VGA çıkışı olan bir ekran kartı alıp monitöre bağlasam işlemcinin içindeki HD 3000 GPU'sunu kullanabilir miyim oyunlarda ? Kullanabilirsem nasıl yapacağımı söyler misiniz ?

Son düzenleyen: Moderatör:
HDMI to VGA dönüştürücü kullanacaksın fakat HD3000 ile güncel oyun oynamayı da bekleme. Sonra hüsrana uğrama. O anakart ve ekran kartın yok mu?

HDMI to VGA dönüştürücü kullanacaksın fakat HD3000 ile güncel oyun oynamayı da bekleme. Sonra hüsrana uğrama. O anakart ve ekran kartın yok mu?
2600k ve anakartı alınca ekran kartına bütçe yetmedi. Yazın alacağım artık. HD3000'e OC yapıp 720P'de oynarım oyunları. Yaza kadar idare eder, dönüştürücülerin fiyatı bir hayli tuzlu oluyor. Benim dediğim şekilde yapmam mümkün müdür acaba ? Virtu mudur nedir böyle bir özellik varmış galiba.

Son düzenleyen: Moderatör:
2600k ve anakartı alınca ekran kartına bütçe yetmedi yazın alıcam artık hd 3000'e oc yapıp 720p'de oynarım oyunları yaza kadar idare eder, dönüştürücülerin fiyatı bir hayli tuzlu oluyor benim dediğim şekilde yapmam mümkünmüdür acaba ? virtumudur nedir böyle bir özellik varmış galiba

Bahsettiğiniz durum hakkında net bir bilgim yok ve HD3000 dahili bir grafik işlemcisi... Overclock yapamazsın veya yapsan da bir şey fark etmez. Dahili grafik işlemcisi ile GTA IV, Crysis 3 oynamayı bekleme. 2600K yerine 3570K veya FX6 falan alsaydın yanına iyi bir ekran kartı da alırdın. Günümüz oyunlarına i3 2100, FX4 bile yeterken boşuna o kadar para vermişsin bence. Yok ben GTX680 alacağım dersen o zaman olur tabi...

Dönüştürücüler tuzlu mu oluyor? Dönüştürücü almanız durumunda cebinizden taş çatlasa 20 lira çıkacak. "Ucuzundan bir ekran kartı" + o kartın yıl boyunca harcayacağı fazladan elektriğin bedeli dönüştürücünün kaç katına mâl olur siz hesap edin artık.

Forumda konu açsaydınız oyunları ultra ayarda oynardınız.

Amacım şuan için ultrada oyun oynamak değil. Öyle olsaydı zaten x4 965+7950 falan alırdım fakat sıfırdan sağlam bir sistem diziyorum. Eldeki parayla işlemci+anakart+ram aldım. Yazında 2 tane 7970 alıp crossfire yapıcam, fakat şu sorunu çözebilirsem çok iyi olacak.

- - - Güncellendi - - -

Bahsettiğiniz durum hakkında net bir bilgim yok ve HD3000 dahili bir grafik işlemcisi... Overclock yapamazsın veya yapsan da bir şey fark etmez. Dahili grafik işlemcisi ile GTA IV, Crysis 3 oynamayı bekleme. 2600K yerine 3570K veya FX6 falan alsaydın yanına iyi bir ekran kartı da alırdın. Günümüz oyunlarına i3 2100, FX4 bile yeterken boşuna o kadar para vermişsin bence. Yok ben GTX680 alacağım dersen o zaman olur tabi...

Yazın 2 tane 7970 alıcam. E buna da fx6 veya i3 2100 yetmez haliyle :)

- - - Güncellendi - - -

Dönüştürücüler tuzlu mu oluyor? Dönüştürücü almanız durumunda cebinizden taş çatlasa 20 lira çıkacak. "Ucuzundan bir ekran kartı" + o kartın yıl boyunca harcayacağı fazladan elektriğin bedeli dönüştürücünün kaç katına mâl olur siz hesap edin artık.

Nerde 20 liraya satılıyor acaba ? Link verir misiniz?

Uyarı! Bu konu 12 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı