i7-3770 RX 480 sistem 2250 TL'ye alınır mı?

Nasıl yani? MSI AfterBurner'dan sıcaklık değerlerinizi bir de oynadığınız en "Ağır" oyundayken yaparsanız sevinirim. HDD'den dolayı FPS Drop'ta yiyebilirsin, kaç yıllık HDD?
Hocam size iki sorum var bu pc arkadaştayken 1080p di ben aldım ama monitorum 1280x1024 de kullanıyorum (ileride alacağım kaliteli) ondan olabilir mi ve acaba işlemcinin gpu sunu kullanıyor olabilir mi ?
Nasıl yani? MSI AfterBurner'dan sıcaklık değerlerinizi bir de oynadığınız en "Ağır" oyundayken yaparsanız sevinirim. HDD'den dolayı FPS Drop'ta yiyebilirsin, kaç yıllık HDD?
Ek olarak satan kişi idarelik HDD verdi modeli :
Seagate Barracuda 7200.12 250GB Internal 7200RPM 3.5" (ST3250318AS) HDD

O adam da 2.elci gibi bir şeydi tam guvenemedim ve rx 580 daha güncel diye aldım

RX 580 ile rx 480 arasındaki tek fark biraz yükseltilmiş saat hızları. İkisi aslen aynı kart ki rx480 nitro+ overclock konusunda önü açık bir kart fiziksel yapısı nedeni ile.
Diğer sistem daha iyi idi ancak içinize bu sinmiş. Hayırlısı olsun. İşlemci konusunda yükseltme yapabilirsiniz isterseniz genel platform olarak daha güncel bir sistem.

Hocam peki diyelim ki ben i7 4790 aldım hangi sistem iyi olur ? Benimki dimi
Evet 4790 3770 den daha iyi bir işlemci. Bir adet ssd alırsanız sisteminiz çok tatlı bir sistem olur. Uygun fiyatlı jd120 alabilirsiniz mesela. Hem çok pahalı değil hem de kapasite itibari ile yalnızca işletim sistemi kurulacak kıymetli verinizi yazmadan kullanacaksınız. 130 liraya sisteminiz baya hızlanmış olur.
Belleğiniz 4gb daha az ama 8 den yukarı çıkmışsınız bu da bir süre bellek konusunda sorun çıkmayacak demek.

Hocam peki diyelim ki ben i7 4790 aldım hangi siztem
Evet 4790 3770 den daha iyi bir işlemci. Bir adet ssd alırsanız sisteminiz çok tatlı bir sistem olur. Uygun fiyatlı jd120 alabilirsiniz mesela. Hem çok pahalı değil hem de kapasite itibari ile yalnızca işletim sistemi kurulacak kıymetli verinizi yazmadan kullanacaksınız. 130 liraya sisteminiz baya hızlanmış olur.
Belleğiniz 4gb daha az ama 8 den yukarı çıkmışsınız bu da bir süre bellek konusunda sorun çıkmayacak demek.
SSD var şuanda :) i5 4790k fiyatlarına baktım da neden bu kadar pahalı ya eski
Egerki 4790k alırsam RX 570 + 1300X li sistemden daha fazla FPS alabilir miyim ?

Konuyu hortlatıyorum kusura bakmayın Bende i7 4770 var ve Gtx 1660 Ti ile fps sorunları yaşadığımdan dolayı insanların çoğunluğu tek kanal RAM den dolayı diyor 1*8Gb RAM bu arada yani demem o ki sizce tek kanal RAM den dolayı mı FPS de sorun yaşıyorum çünkü GTA V te 55 FPS üstü alamıyorum ki bence tek kanal RAM 20,15 FPS farketmez intelde diye düşünüyorum olmadı bu sistemi satıp üstüne para ekleyip R5 2600, 3200Mhz çift kanal lı bir sistem kurmayı düşünüyorum sizce şuanki sistemimden 20 FPS daha fazla alabilir miyim oyunlarda şimdiden ilginen herkese teşekkürler

Konuyu hortlatıyorum kusura bakmayın Bende i7 4770 var ve Gtx 1660 Ti ile fps sorunları yaşadığımdan dolayı insanların çoğunluğu tek kanal RAM den dolayı diyor 1*8Gb RAM bu arada yani demem o ki sizce tek kanal RAM den dolayı mı FPS de sorun yaşıyorum çünkü GTA V te 55 FPS üstü alamıyorum ki bence tek kanal RAM 20,15 FPS farketmez intelde diye düşünüyorum olmadı bu sistemi satıp üstüne para ekleyip R5 2600, 3200Mhz çift kanal lı bir sistem kurmayı düşünüyorum sizce şuanki sistemimden 20 FPS daha fazla alabilir miyim oyunlarda şimdiden ilginen herkese teşekkürler
İşlemci darboğazı bana göre

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı