i7 3770 RX590 yeni sisteme geçmeli miyim?

A.E.G

Hectopat
Makaleler
1
Elimde i7 3770 işlemci, ASUS P8v75 v anakart, ROG STRIX RX590, Thermaltake H200 kasa, 24 GB RAM var. Beni daha ne kadar götürür? Yeni sisteme geçmeli miyim?

Oynadığınız oyunlar göre değişebilir. Ama sisteminiz 1080P high bazı oyunlarda ultra grafikler için geçerli diye düşünüyorum.

Sistemin sahibi sizsiniz, bunu biz değil siz düşünün. Herkesin oynadığı oyunlar ve planları farklı. Ben RX570’e sahibim ve oynadığım oyunları en üst düzeyde oynatıyor. Bu yüzden bozulana kadar devam edeceğim.

Ama ekran kartınız 1080P için bana kalırsa oldukça uzun ömürlü. İşlemciniz de onu besleyebilecek kadar güçlü zaten.

Amacın turnuvalarda başarı yakalamak en iyi değerlerde yüksek fps falan değilse hiç gerek yok. Kast ettiğim rekabetçi platformlarda mesela pubg faceit oynarken rx590 yetersiz kalıyor kalabalık yerlerde fps drop yemek mümkün (Kast ettiğim daha stabil fps oranı). 144hz monitörün varsa monitör performans vermez çünkü oyunda 144 fps sabit yada daha üstünü almak için en az rx2070 gibi ekran kartları gerekli. Bende rx590 nitro plus (oc) kullanıcısıyım sorunsuz ultra ayarlarda hemen hemen her oyunda +60fps almak mümkün. Stabil kendi halinde oyuncuysan boşa masraf yapma :)

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı