Çözüldü i7 3770 sistemde Forza Horizon 4 düşük FPS

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

SchFeazz

Hectopat
Sistemime 8 GB RAM daha takviye yaptım ve Forza Horizon 4'te FPS'im bayağı bir düştü.
Sistem: i7 3770.
GTX 1070.
16 GB RAM.
GPU kullanımı %90 ve üzeri.

Aynı marka model Ram bile uyumsuz olabiliyor kit olmadığı sürece, yeni aldığınız Ram'i çıkarıp tekrar deneyin, düzeliyor mu bakın.

İşlemci soğutucusunu söktüyseniz Ram ile birlikte, hatalı veya gevşek yerleştirmiş olabilirsiniz, bu da sıcaklık artışı yapıyor olabilir, CPU ve GPU sıcaklık değerleri nasıl?

Sıcaklıklar ne durumda?
işlemci 60 civarı ekran kartı 60 civarı
GPU kullanımı %90 ve üzeriyse yüksek düzeyde FPS alıyor olmanız lazım, zaten o işlemci ekran kartınıza darboğaz yapar. Yeteri kadar bilgi vermemişsiniz, FPS'iniz düştü de kaçtan kaça düştü?
GPU kullanımım %90 ve üzeri işlemci %60 civarı 8gb ram eklemeden önce ultra ayarlarda 80fps alırken şuan 30 lara kadar düştü
Aynı marka model Ram bile uyumsuz olabiliyor kit olmadığı sürece, yeni aldığınız Ram'i çıkarıp tekrar deneyin, düzeliyor mu bakın.

İşlemci soğutucusunu söktüyseniz Ram ile birlikte, hatalı veya gevşek yerleştirmiş olabilirsiniz, bu da sıcaklık artışı yapıyor olabilir, CPU ve GPU sıcaklık değerleri nasıl?
Ramler birebir aynı marka aynı mhz aynı gb değerine sahip sıcaklıklar ikiside 60 derece civarı

Ramler birebir aynı marka aynı mhz aynı gb değerine sahip sıcaklıklar ikiside 60 derece civarı
Kit olarak satılmadığı sürece uyumsuzluk problemi yaratabiliyorlarmış, yıllar içerisinde çip değişikliği vs yapıldığı için sorun yaşanabiliyormuş, detayları tam bilmiyorum. Belki de direk yeni Ram arızalıdır.

Yeni rami çıkarıp tekrar deneyin, düzelirse anlamış olursunuz sorunun kaynağını.

Kit olarak satılmadığı sürece uyumsuzluk problemi yaratabiliyorlarmış, yıllar içerisinde çip değişikliği vs yapıldığı için sorun yaşanabiliyormuş, detayları tam bilmiyorum. Belki de direk yeni RAM arızalıdır.

Yeni RAM'i çıkarıp tekrar deneyin, düzelirse anlamış olursunuz sorunun kaynağını.

Diğer oyunlarda FPS değerlerim arttı Forza Horizon 4'te düştü RAM'ler ikisi de 2013 üretimi

Geri
Yukarı