i7-3770 ve GTX 970 Sistemin H1Z1'de Performans Düşüklüğü

steelgraphics

Kilopat
Daha fazla  
Adsız.jpg

i7 3770, 8GB RAM sisteme GTX 970 taktım. League of Legends, CS:GO, Overwatch gibi oyunlarda maksimum verimi alıyorum, GPU kullanımı Overwatch'ta %99 oluyor. Ancak H1Z1'de durum böyle değil. GPU ve CPU kullanımı %40'larda geziyor, biliyorum aranızdan darboğaz diyenler olacak ancak darboğaz söz konusu değil. Sizce ne yapmalıyım, ekran kart sürücüsünü silip yeniden mi yükleyeyim?

@Ahmet Yoğurtcuoğlu Yanlış bilgilendirme yapıyorsun, İ7 3770 hala çok güçlü bir model ve o karta darboğaz yapmaz. Eski olması güçsüz olacağı anlamına gelmez. O işlemci bugün piyasadaki İ5 modellerinden bile daha güçlü bir model. Sorun darboğaz değil kesinlikle.
H1Z1 sistem yoran bir oyun değil, oyunda donma, kasma olmuyorsa sorun yoktur. GPU her zaman %99 kullanım sunacak diye bir durum yok.

@BERWAR Sıkntı da o. FPS değerim herzaman 60 ın altında acaba ekran kartım ne zaman farkedecek bunu. Çünkü hep %40 larda çalışıyor. Driver silip yüklesem düzelir mi ? Bana driver silme programı önerir misiniz ? Veya başka bir öneriniz var mı ?

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı