i7 3770 ve R9 290 sistem FPS düşme sorunu

Damaskrov

Decapat
Aşağıdaki sistemi bir tanıdığımdan aldım ve biraz elden geçirip, sorunlarını halledip kullanmaya başladım. Kendisi bilgisayardan hiç memnun değildi; restart attığından ve ısınma probleminden yakınıyordu. Ben de bu sorunlarını halledip kullanmaya başladım. Üstünde Corsair 650W varken Battlefield 1 ultrada restart atmaya başlamadan önce 60 FPS sabit görüyordum ama sürekli restart atmaya başlayınca FPS 45-60 arası gidiyor. Sanıyorum ki Windows'tan kaynaklı FPS düşmesi yaşıyorum. Bunun nedeniyse bilgisayar bir gün; hem işlemci hem de ekran kartı 50 dereceyi geçmiyor artı oyun içi video kayıt yapmama rağmen FPS 60'ın altına düşmüyor ama bazı günler FPS 45-60 arası sürekli gidiyor.

Harita kaynaklı olduğunu sanmıyorum çünkü aynı haritada değişkenlik gösteriyor. Bazen de oyun menüsüne girdiğimde FPS 90-200'e çıkıp tekrar 60 civarına düşüyor.

İşlemci turboda çalışıyor, ekran kartında biraz OC var. Tam rakamları hatırlamıyorum ama çekirdek 1000-1100 MHz'de, memory de 1350 civarında. RAM 1600 MHz'de çalışıyor. Bunları normal haline aldığımda da aynı performansta çalışıyor. Sıcaklıkta işlemci ve ekran kartı 60 dereceyi geçmiyor.

Sistem;
  • Anakart; MSI B75MA E33 LGA 1155 soket,
  • İşlemci; Intel i7 3770 3.4-4.0 GHz,
  • Ekran kart; Sapphire R9 290 TRI-X OC GDDR5 4 GB 512Bit,
  • RAM; Kingston DDR3 8 GB 1333 MHz ama 1600'de çalışıyor
  • PSU; Termaltake 750w,

Sistem eski olduğu için normal midir, yoksa bir sorun mu var sizce?
?

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı