i7 3770 ve RX 570 sistem kasma sorunu

ilkeripeker

Hectopat
Daha fazla  
  • PSU: Zalman 600W LE II
  • Anakart: Gigabyte GA-H61M-S2PV (rev 2.1)
  • İşlemci: Intel Ivy Bridge i7 3770 3.4 GHz - 3.9 GHz
  • RAM: 8 GB Samsung 1333 MHz DIMM (2x4)
  • Ekran Kartı: Sapphire Pulse MINI RX 570 4 GB
  • HDD: WD 500 GB -- Samsung 1 TB
Bunlara ek olarak monitörüm eskilerden kalma Grundig 1920x1080 60Hz VGA ben HDMI to VGA adaptör kullanarak görüntü alıyorum.

Oyunlarda çok hafif kasılmalar oluyor hissedilir derecede. Denediğim oyunlar GTA 5, ROTTR, FarCry Primal, Apex Legends, WWE 2k19 gibi. Özellikle LOL'de tüm ayarlar çok yüksekte FPS Limiti sınırsızda iken oyun başladığı anda ekran donuyor ve öylece kalıyor. ALT+TAB yapıp tekrar oyuna döndüğümde 1-2 saniye hareket edebiliyorum ardından yine donup kalıyor. V-Sync sabitleyince sorun ortadan kalkıyor gibi ama daha önceden hiç V-Sync kullanmadığım için mi tam bilmiyorum bu sefer de bana çok garip geliyor yani sorun ne olabilir nasıl çözerim bu sıkıntıları?
Cevaplar için şimdiden teşekkürler. ( Monitöre ayıracak bütçem şu an maalesef yok. )
Bunlara ek olarak masaüstünde boş boş yenile yaparken bile kasıntılar oluyor PC'de.
Güncel arkadaşlar

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı