i7-3770'den i3-9100F'e yükseltmek mantıklı mı?

Mertkarasu

Hectopat
Yer
İzmir
Daha fazla  
Arkadaşlar selam,

Benim şu an kullandığım sistem;

• MSI Z77A-GD65
  • i7-3770
  • 8 GB 2400 MHz

Geçmek istediğim sistem;

• MSI H310M PRO-VD
  • i3-9100F
  • 8 GB 3000 MHz

Sizce geçmeye değer mi?
Bu arada diğer parçalarım;

• MSI GTX 1060 3GB
  • Corsair CX600
  • Crucial 500 GB SSD

Son düzenleyen: Moderatör:
MSI H310M PRO-VD bios güncellemesi gerektirmiyorki direkt görüyor i3 9100f i bendede aynı anakart var

o kısım şöyle mantıksızlaşıyor dediğiniz biraz doğru ama artık eski chip setteki işlemciler üretilmiyor intel kısmında lga serisi var buda demek oluyorki işlemciyi yenilenmek isterse anakartıda değiştirmek zorunda kalıcak demek şimdiden yapmak daha makul geliyor bana
Evet artık yeni yeni oyunlarda da ve gelişen teknoloji ile sadece ekran kartının yükseltme devride yavaştan bitiyor gibime geliyor ki öyle görünüyor şahsen ben 1150 soket kullancısıyım he ben ddr3 sistemim ama benim sistemimde 2 sene sonra ok çöp olacak ki1 sene sonra satıp 10.000 e bir sistem yapıcam neyse.

Darboğaz sorunu yaşamazsınız. Ben i3-8100 & GTX 1070 ikilisiyle oynadığım oyunlar arasında bir tek GTA 5'te darboğaz yaşıyorum. Fiyatı uygun diye düşünüyor olabilirsiniz ancak benim tavsiyem i3-9100F almayın. Online oyunlarda %100'e çıkabiliyor.
Nasıl yani? biraz daha ayrıntılı bilgi verir misiniz.

Nasıl yani? biraz daha ayrıntılı bilgi verir misiniz.
İşlemci besleyemiyor kartı bazen diyorum. Hakettiğim FPS değerini alamıyorum. 100+ alabilecekken işlemciden dolayı 75-80 civarına düştüğüm oyun oluyor. AMD Ryzen serileri bu konuda daha avantajlı.

İşlemci besleyemiyor kartı bazen diyorum. Hakettiğim FPS değerini alamıyorum. 100+ alabilecekken işlemciden dolayı 75-80 civarına düştüğüm oyun oluyor. AMD Ryzen serileri bu konuda daha avantajlı.
Benim kullanıcağım ekran kartı MSI GTX 1060 3GB Darboğaz sorunu olmaz diyorlar ama?

Benim kullanıcağım ekran kartı MSI GTX 1060 3GB Darboğaz sorunu olmaz diyorlar ama?
Bahsettiğim şey şu;

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Her oyunda yaşamazsınız. Dediğim gibi işlemciye yük bindiren GTA 5, BF5,Witcher 3 gibi oyunlarda darboğaz olabilir. Witcher 3'ten emin değilim ama diğer ikisi sıkıntı işlemci konusunda. Bu yüzden AMD öneriyorum bir i3-8100 kullanıcısı olarak.

Bahsettiğim şey şu;

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Her oyunda yaşamazsınız. Dediğim gibi işlemciye yük bindiren GTA 5, BF5,Witcher 3 gibi oyunlarda darboğaz olabilir. Witcher 3'ten emin değilim ama diğer ikisi sıkıntı işlemci konusunda. Bu yüzden AMD öneriyorum bir i3-8100 kullanıcısı olarak.
Şuanda i7 3770 ile beraber hatta yeni çıktım oyundan Witcher 3 oynuyordum. orta-yüksek ayarlarda 60 fps sabit oynuyorum ama bilmiyorum. i3 9100f için genellikle csgo ağırlıklı kullanıcam bilgisayarı.

Şuanda i7 3770 ile beraber hatta yeni çıktım oyundan Witcher 3 oynuyordum. orta-yüksek ayarlarda 60 fps sabit oynuyorum ama bilmiyorum. i3 9100f için genellikle csgo ağırlıklı kullanıcam bilgisayarı.
Şu an için iyidir elbet. Geleceği hesap ettim ben.

Amd R5 1600 lü sistem diz bence herkez parayı kolay kazanmıyor f/p işlemcisi kim ne derse desin
R5 1600
B450 bir anakart düşün bence f/p si neyse onu al bence
8gb 3000 mhz de ram düşün bence

9100F sadece oyunlarda iyi o da bir yere kadar ve yavaş yavaş etkisini yitirecek oyunlarda da çünkü i3 6100 de ilk çıktığında çok iyiydi FX 8350'den geçmek isteyen vardı şuan test yapıldığında i3 6100'ün yüzüne bile bakmazlar minimum i5 öneririm intelde ki anormal fiyatlara satlıyor ülkemizde maalesef bu yüzden amd öneririm şuan satılan R5 1600'lerin çoğu 12NM yani r5 2600 ile aralarındaki tek fark 0,2GHZ o da ufak OC ile halledilebilir ama önerim R5 3600 veya R7 2700 olur çünkü fiyatları ve performansları ülkemizde en muadil olarak görünüyor şuan ayrıca intel karşıtları da; i5 9400F ile 9600k (R5 3600 için) , i7 8600k ile i7 8700(R7 2700 için).Karar senin bir de i7 3770 bence hala götürürü var biraz daha sık dişini AMD'nin 10.GEN intel işlemcilerine karşı çıkaracağı f/p ürünlerine yönel derim.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı