i7 3770K alınır mı?

Henker_01

Picopat
Yer
Pc başında
Merhaba arkadaşlar. Bilgisayarım eskidi ve artık güçlü bir sistemim olsun istiyorum fakat bütçe konusu tabii ki can sıkıyor.

Pentium G2030 3.00GHz
ASUS H61-M LX3 r2.0
Sapphire dualx HD 7850 1GB.
WD Blue HDD.
200W dandik bir tane PSU.
2000 TL bütçe ile ne gibi yenileme yapabilirim?
İşlemci olarak aklımda eski de olsa i7 3770K var. OC ile canavar oluyor fakat anakart müsaade etmiyor. SSD ve PSU yenilemesi de olmasını istiyorum. Acaba neler yapabilirim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Elindeki ekran kartı ve işlemciyi 550 TL'ye satsan.
Bunları alabilirsin tabii RAM'ın kaç olduğunu bilmiyorum yazmamışsın.
Edit: İstersen de elindeki sistemi 1.1k ya satıp 2200G veya 3200G APU bir sistem dizebilirsin hem yeni nesil ve ileriye dönük olur.

Elindeki ekran kartı ve işlemciyi 550 TL'ye satsan.
Bunları alabilirsin tabii RAM'ın kaç olduğunu bilmiyorum yazmamışsın.

RAM yazmayı unutmuşum hocam 8 GB 1333MHz CL9.

3770k halen daha güçlü bir işlemci. OC'ye ihtiyacınız eğer Render veya ağır işlemlerde kullanacaksanız, en fazla o zaman olur. PSU'yu direkt değiştirin. Buna geçin.
Bir tane de 870 EVO veya Barracuda 120 alın. Ekran kartı sizin hayal gücünüze ve bütçenize kalmış.

3770k halen daha güçlü bir işlemci. OC'ye ihtiyacınız eğer render veya ağır işlemlerde kullanacaksanız, en fazla o zaman olur. PSU'yu direkt değiştirin. Buna geçin.
Bir tane de 870 EVO veya Barracuda 120 alın. Ekran kartı sizin hayal gücünüze ve bütçenize kalmış.

120GB SSD alıp Windows'u ona kurarsan PC'de hızlanma olur mu?

Elinizdeki sistemi satıp bunlara göz atın. Eğer alırsanız RAM'lar 8x2 olursa çok daha iyi olur.

Yeni konular

Geri
Yukarı