i7 3770K ekran kartı tavsiyesi

drsalasso

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar,
Anakartım: ASUS P8H61-M PRO rev 3.0.
İşlemcim: i7 3770K 3.50GHz.
RAM'larım: 2x8 16 GB 1600 MHz DDR3 Kingston HyperX Fury bellek.
Güç kaynağım: Thermaltake Litepower 700Watt LP-700AL2NH.
Ekran kartım: ASUS Radeon HD 6850 1 GB GDDR5.
Monitörüm: HP FullHd 1080P 60 Hz 5ms monitör. Monitörümde HDMI, DVI-D ve VGA girişi mevcut.
Ben bu sistemle artık yeni nesil oyunları oynamakta zorluk çektiğimi fark ettim. Anakartımı, işlemcimi ve güç kaynağımı değiştirmeden ekran kartı almak niyetindeyim. Bu ekran kartı benim bilgisayarıma alacağım son ekran kartı olacak dolayısıyla bu sisteme en uygun ekran kartı tavsiyelerinizi bekliyorum. Araştırmalarım sonucu özellikle AMD Radeon RX 590 (8 GB), AMD RX 5500 XT (8 GB) ve NVIDIA GeForce GTX 1660 Super (6 GB) arasına kaldım. Öncelikle bu ekran kartları sistemimde darboğaza yol açar mı, yol açarsa veya yol açmazsa siz ne önerirsiniz? Ayrıca işlemcime overclock yapmalı mıyım? Teşekkürler.

1660 Super RX 5500 XT'den daha performanslı ve sorunsuz bir kart veya ben beklerim diyosanız ocak gibi RTX 3050 serisi çıkacak o da beklenebilir gibi.

1660 Super ideal.
bunu ben de görmüştüm ama sanırım Inno 3d 1660 Super'e göre eksiği vardı. Sizce Inno 3d'nin stoğa gelmesini mi beklemeliyim?
1660 Super RX 5500 XT'den daha performanslı ve sorunsuz bir kart veya ben beklerim diyosanız ocak gibi RTX 3050 serisi çıkacak o da beklenebilir gibi.
Beklerim, sorun değil. peki RTX 3050 serisi bende darboğaz yapar mı?

Overclock falan yapmıyıcaksanız bir farkları yok VRM farkı var sadece o da overclock da falan farkeder de bu karta overclock yapmaya gerek yok gönül rahatlığı ile alabilirsin.

Eğer az da olsa darboğaz olur ise işlemciye azıcık overclock ile sorunu çözersiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı