i7 3770K için ASUS Anakart Tavsiyesi

Cevaplarınız ve yardımlarınız için çok teşekkürler.Bütçem yükseldiği için sistemi yükselttim ve şu sistemi topladım:
Kasa:Aerocool Strike X GT
Anakart:Asus Maximus V Formula
işlemci:İntel Core İ7 3770K
Ekrankartı:Sapphire 3GB 7950
Ram:Corsair Vengance 8G 1600 MHz CL9
Monitör:Samsung s23b550v
CPU Soğutucusu:Akasa Venom Vodoo
HDD:Seagate 1TB 7200rpm 64Mb ön bellek

Ama yinede tavsiyelerinizi beklerim...

Peki MHz işlem hızına etkimez mi oyun yüklenirken vb gibi.

Mhz değeri istersen 1 milyon olsun. İşlemci 1600 MHZ destekledikten sonra üstüne çıkmaz ve günümüzde 1066 MHZ ile 1333 MHZ arasında bile 2 FPS fark varken niye 2133 MHZ istiyorsun ki? 1600 MHZ'den 1 FPS fark anca oluşturur, oluşturmaz.

7950"nin bir dosyası varmış, yükleyince 7970 performansına çıkıyor. Bu yüzden 7950 alıcam. İşlemciyi de düşürmeyi düşünmüyorum ve bu anakartın Maximus V Formula'dan üstünlüklerini belirtirsen sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
AMD'nin bir tür satış politikasıymış galiba. 7970'in shaderlarını gizliyorlar ve 7950 yapıyorlar, sonra bir program yayınlıyorlar. Sen de kuruyorsun ve sonra gizli shaderler ortaya çıkıyor ve 7970 performansına yükseliyor. Bunu yan komşumuz yazılımcı bir abi söylemişti ama Amd bu programı daha sunmamış.

Vallahi sen i7 3770K ile i5 3570K arasında ki farkı anlayacağını mı sanıyorsun? Ayrıca bu kart öyle HD 7950'yi alıp HD 7970 yapayım deyince yapabileceğin kartlardan değil. Bambaşka bir kart bu. Ayrıca Maximus V Formula'yı sen ne yapacaksın? Bütçen sonsuz değil ki bende sana hiç bir fark olmayacak şekilde daha iyi bileşenler öneriyorum. Ama anladığım kadarıyla sonuna kadar kendi biçtiğimi yaparım diyenlerdensin. Ben önerimi yaptım gerisi sana kalmış.. Umarım cidden alıyorsundur. Öyle kafanda kurgulama yani. Artık daha temkinli yaklaşıyoruz arkadaş bu ne ya.

Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı