i7 3770K OC için soğutucu tavsiyesi

Bal Porsuğu

Kilopat
Daha fazla  
Herkese merhaba, işlemcimi OverClock etmek istiyorum bunun için iyi soğutan ama çok da sesli olmayan bir soğutucu bakıyorum. Kasa, anakart ve işlemciyi yazdım.

Benim düşündüğüm iki model var, hangisi daha sessiz, hangisi daha performanslıdır veya başka bir tavsiyeniz var mı?
  1. CM Hyper 612 VER.2 İntel 2011/1366/1156/1155/1151/1150/775 AMD FM1/AM Serisi Uyumlu CPU Soğutucusu
  2. Dark AquaForce W120 Intel 775/1155/1156/1150/1151 AM2/AM2+/AM3/AM3+ Uyumlu Çift Fanlı Sıvı Soğutma Sistemi

@BilgisayarKurdu hocam bu konularda tecrübeli olduğun için seni etiketliyorum, bana yardımcı olursan sevinirim. :)

Son düzenleyen: Moderatör:
Sıvı şart değil hava olup daha iyi soğutacaksa hava soğutma olsun. Sanırım bu fiyatlardaki sıvı soğutmalar giriş seviyesi oluyormuş, iyi soğutamazlar mı acaba? Ben 4.3 ~ 4.5 Ghz'ye çıkmayı düşünüyorum.

Arkadaşlar çok sıkboğaz etmek istemiyorum ama dolar tırmanışta fazla geciktirmeden almak istiyorum. @BilgisayarKurdu hocam önerini bekliyorum bu noktada.
Tavsiye olmazsa Hyper 612 alacağım sanırım.

Son düzenleyen: Moderatör:
Beni 2 defa etiketlemişsin farkındayım ancak inan ikisinde de bildirim düşmedi hesabıma :) Böyle bir sıkıntı var şuan anladığım kadarıyla.
Farklı bölümlerde etiketlendiğim zaman hiç haberim bile olmayabiliyor, OC bölümünü sık ziyaret ettiğim için şans eseri gördüm.
Beni etiketlediğin zamanlarda bana bildirim gelmediğini görebilirsin : Kasıtlı olarak cevap vermeme gibi bir durum yok yani :)
1403.jpg 0009.jpg

Soruna gelelim, 12cm uzunluğunda radyatörler, giriş seviyesi sıvı soğutmalar performans olarak özellikle üst seviye işlemcilere voltajlı OC yapıldığı noktalarda eksiklik hissedebilir. Bütçeni belirt ki güzel bir hava soğutma önerebileyim, tamamen performans odaklı biriysen hava soğutma önerisi yapacağım doğal olarak. Kasanın hacmi yeterli gibi duruyor, üst seviye hava soğutmaları içerisinde barındırabilir sanırsam.

Teşekkürler hocam, şükür kavuşturana diyelim. :)
Bütçe seçeneklerde verdiklerim civarında yani en fazla 250 diyelim. 4.5 GHz'ye çıkarmak çok mu zorlamak demek olur acaba yoksa 170 TL'lik Hyper 612 de yeterli olur mu? Tabi biliyorum her işlemcinin OC potansiyelinin aynı olmadığını ama genel olarak düşünürsek.

I7 3770K üst seviye bir işlemci olsa da güç tüketimi pek yüksek değil merak etme :) 4.5GHZ hıza stabil olarak gelebilirsin diye umuyorum, yine de şans faktörü her daim söz hakkına sahip böyle durumlarda.

Yinede sen paranı Dark AquaForce W120 gibi girişin de girişi sıvı soğutma sistemlerine aktarırsan voltajlı hız aşırtma yaptığında sıcaklık değerleri çok da hoşuna gitmeyecektir açıkçası. Aynı şekilde Seidon 120V falan almaya da kalkma kesinlikle : Cooler Master Seidon 120V Intel ve AMD Soket Sıvı Soğutma Fiyatı

Ben bütçeyi 40TL yükseltirim dersen buyur bunu al paşa paşa kullan : Akasa Venom Medusa Intel 775/1155/1156/1150/1151 Fiyatı

30TL yükseltebilirim dersen buyur bunu al, yine paşa paşa kullan : NOCTUA NH-D14 1366/1151/1150/1155/1156/775&AMD, 1ad NF-P14 140mm+1ad NF-P12 120mm FAN, NT-H1 termal macun İşlemci soğutucusu - inventus

Bu modeller çift kule tasarıma sahip.

Konuyu farklı bir hesaptan açmışsın anlaşılan, çift hesap kullanımının yasak olduğunu da hatırlatalım. Facebook hesabım profilimde görünüyor ancak özelden yardımcı olamıyorum herkese. Bir konu açılmışsa kesinlikle Sosyal üzerinden çözüme ulaşmanızı sağlayabilirim.

Yöneticilerin konuyu onaylamasını beklemelisin.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı