i7-3770K sistem için ekran kartı önerisi

MacBethad

Hectopat
Daha fazla  
i7 3770K yanına ne gider?
Şu an kullandığım sistem şu şekilde;
GA-H61M-DS2 anakart.
Intel Pentium G2010 işlemci.
2x8 1333MHz RAM'ler.
250W PSU.
Ekran kartı yok.
Anakartın desteklediği en iyi işlemci i7 3770K bu işlemciyi almayı düşünüyorum fakat bu işlemcinin yanına hangi ekran kartını eklesem kararsızım.
PSU'yu ekran kartına göre değiştirebilme ihtimalim var, ekran kartını da ileriye dönük almak gibi bir isteğim var. Hangi ekran kartını tercih etmeliyim?
Bütçe olarak 2000-5000 arası (+-) şeklinde bir bütçem var, duruma göre ucuza kaçıp sadece bu sistemde bu şekilde kullanılacak bir kart alabilirim veya biraz daha pahalı ekran kartlarına yönelip ileride toplayacağım sisteme takabileceğim bir kart alabilirim.
Ekran kartını 2. el olarak alacağım (işlemciyi de öyle alıyorum zaten 10+ yıllık bir işlemci), tavsiyelerinizi bekliyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
GA-H61M-DS2 anakart.
2x8 1333MHz RAM'ler.
250W PSU.
Ekran kartı yok.
Anakartın desteklediği en iyi işlemci i7 3770K bu işlemciyi almayı düşünüyorum fakat bu işlemcinin yanına hangi ekran kartını eklesem kararsızım.
PSU'yu ekran kartına göre değiştirebilme ihtimalim var, ekran kartını da ileriye dönük almak gibi bir isteğim var. Hangi ekran kartını tercih etmeliyim?
Bütçe olarak 2000-5000 arası (+-) şeklinde bir bütçem var, duruma göre ucuza kaçıp sadece bu sistemde bu şekilde kullanılacak bir kart alabilirim veya biraz daha pahalı ekran kartlarına yönelip ileride toplayacağım sisteme takabileceğim bir kart alabilirim.
Ekran kartını 2. el olarak alacağım (işlemciyi de öyle alıyorum zaten 10+ yıllık bir işlemci), tavsiyelerinizi bekliyorum.

İleriye dönük olarak RX 6600 ve şu PSU'yu alabilirsin. İkinci elden 4-4.5K civarına bulursun RX 6600.

İleriye dönük olarak RX 6600 ve şu PSU'yu alabilirsin. İkinci elden 4-4.5K civarına bulursun RX 6600.

Darboğaz olacak ama idare edeceksin artık. İleriye dönük olarak önerdim. 1660S'de alabilirsin 3K TL civarına bulursun darboğaz yaşamazsın 1660S ile. Yine de PSU yenilemen şart.

Şu an hangi kartı alırsanız alın PSU değişmeniz gerek. Gerek değerinden gerekse tahminimce eskiliğinden. Bence ikinci el RX580 ve 450-500W bir PSU ile bir süre kullanıp emekliye ayıracağınız bir sistem olsun. Gelecekte kullanırım diyip 3070-4060 gibi bir kartı geleceğe kadar verim alamadan kullanırsınız. Yaşadığınız darboğaz ise hiç keyif vermez.

Darboğaz olacak ama idare edeceksin artık. İleriye dönük olarak önerdim. 1660S'de alabilirsin 3K TL civarına bulursun darboğaz yaşamazsın 1660S ile. Yine de PSU yenilemen şart.
PSU yenileyip sisteme 1660s alarak kullanmak mantıklı gibi, ekran kartını ileriye dönük almaktan vazgeçtim şuan. İleride yeni sistem aldığımda, ekran kartını da alacağım vakit ayarlarım.
Sanırım bu şekilde yapacağım.

PSU yenileyip sisteme 1660S alarak kullanmak mantıklı gibi, ekran kartını ileriye dönük almaktan vazgeçtim şu an. İleride yeni sistem aldığımda ekran kartını da alacağım vakit ayarlarım.
Sanırım bu şekilde yapacağım.

O zaman PSU olarak bunu alın. 2.8-3.4K arasına bulursunuz 1660s/ti.

GA-H61M-DS2 anakart.
2x8 1333MHz RAM'ler.
250W PSU.
Ekran kartı yok.

Hocam bende de şu anda;
ASUS P861m le r2.0
i5 3470.
2x8 1866MHz Patriot RAM(1600 de kullanıyorum)
Rampage 600W 80Plus Bronze.
Sapshıre Pulse RX 5500XT 8 GB.
Sistemi var kullanmaktayım. Bu sistemden yazıyorum. Bende i7 3770K almayı düşünüyordum hatta RAM'i de yeni yükselttim. i7 3770K bu kartı az bir darboğazla besleyebiliyor bildiğim kadarıyla ondan alacaktım ama bu işlemcinin fiyatı aşırı pahalı olduğundan vazgeçtim. 2.el B450 anakart aldım. Şu anda işlemci ve RAM arıyorum. Size tavsiyem sisteminizi satıp bütçenize ekleyip sistem dizmeniz. Mesela 1700TL'ye anakart bulsanız, 1200 TL'ye Ryzen 5 2600, 1500 TL'ye 2x8GB = 16 GB 3600 veya 3200MHz RAM(sıfır); ekran kartıda RX 580, 5500XT, (daha üst ekran kartıda alabilirsiniz uygun fiyatlı olması açısından böyle yazdım.) Şahsen ben böyle yapacağım bu şekilde ileride işlemcimi satıp sistemi yükseltebilme fırsatım oluyor. (söylediğim fiyatlar ortalama daha yüksek veya düşükte olabilir.) Bu arada sizin PSU da almanız lazım watt çok düşük.

Hocam bende de şu anda;
ASUS P861m le r2.0
i5 3470.
2x8 1866MHz Patriot RAM(1600 de kullanıyorum)
Rampage 600W 80Plus Bronze.
Sapshıre Pulse RX 5500XT 8 GB.
Sistemi var kullanmaktayım. Bu sistemden yazıyorum. Bende i7 3770K almayı düşünüyordum hatta RAM'i de yeni yükselttim. i7 3770K bu kartı az bir darboğazla besleyebiliyor bildiğim kadarıyla ondan alacaktım ama bu işlemcinin fiyatı aşırı pahalı olduğundan vazgeçtim. 2.el B450 anakart aldım. Şu anda işlemci ve RAM arıyorum. Size tavsiyem sisteminizi satıp bütçenize ekleyip sistem dizmeniz. Mesela 1700TL'ye anakart bulsanız, 1200 TL'ye Ryzen 5 2600, 1500 TL'ye 2x8GB = 16 GB 3600 veya 3200MHz RAM(sıfır); ekran kartıda RX 580, 5500XT, (daha üst ekran kartıda alabilirsiniz uygun fiyatlı olması açısından böyle yazdım.) Şahsen ben böyle yapacağım bu şekilde ileride işlemcimi satıp sistemi yükseltebilme fırsatım oluyor. (söylediğim fiyatlar ortalama daha yüksek veya düşükte olabilir.) Bu arada sizin PSU da almanız lazım watt çok düşük.
Hocam az önce işlemciyi satın aldım, 1700+200TL param güvende şeklinde.
Ayrıca şuan kullandığım sistemi bu işlemci ve ekleyeceğim ekran kartıyla birlikte ileride yan sistem olarak kullanabilirim. Stajyer öğrenci olduğumdan bütçe konusunda fazla açılamıyorum, sistemi de bu yüzden tamamen değiştirmiyorum, yeni sistem alana kadar beni tatmin etmesini istiyorum o kadar.

Hocam az önce işlemciyi satın aldım, 1700+200TL Param Güvende şeklinde.
Ayrıca şu an kullandığım sistemi bu işlemci ve ekleyeceğim ekran kartıyla birlikte ileride yan sistem olarak kullanabilirim. Stajyer öğrenci olduğumdan bütçe konusunda fazla açılamıyorum, sistemi de bu yüzden tamamen değiştirmiyorum, yeni sistem alana kadar beni tatmin etmesini istiyorum o kadar.

1900 TL edecek bir işlemci değil. Pahalıya almışsınız hocam.

Geri
Yukarı