i7 3820 RTX 3070 darboğaz yapar mı?

Eki Görüntüle 1387734
Burada racon mu kesiliyor gençler siz hayırdır.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Bu da bir diğer test.
RTX 3070’in gözleri yaşlı şu an. Bu işlemciyi GT 1030 ile kullanıp RTX 3070’e yeteceğini iddia etmek neyin kafası?😃

Eki Görüntüle 1387734
Burada racon mu kesiliyor gençler siz hayırdır.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Bu da bir diğer test.
Şunu da ekleyeyim ki eksik kalmasın.

Aynı yere geldik işte. Zen mimarili 1700X'in bile tekli çekirdekte gerisinde kalmış, 1400 de Zen mimarisine sahip. 2K bile tam besleme yapamazken 1080P'de ancak yarısını besler bu çekirdek gücü.

Screenshot_4.jpg

Videodaki işlemci 4820k, kartlar rigde söküp de video çekmek için rigden mi çıkartayım :D

Çıkartmana gerek yok o dönemin işlemcilerinin çekirdek gücü belli, aralarında %3 oynasın taş çatlasın %10 oynasın günümüz için düşük.

Aynı yere geldik işte. Zen mimarili 1700X'in bile tekli çekirdekte gerisinde kalmış, 1400 de Zen mimarisine sahip. 2K bile tam besleme yapamazken 1080P'de ancak yarısını besler bu çekirdek gücü.

Eki Görüntüle 1387739

Çıkartmana gerek yok o dönemin işlemcilerinin çekirdek gücü belli, aralarında %3 oynasın taş çatlasın %10 oynasın günümüz için düşük.
Madem o kadar düşük sen neden 5900 değil de 3300x kullanıyorsun?

Madem o kadar düşük sen neden 5900 değil de 3300x kullanıyorsun?

Tekli çekirdek gücü mevcut kartımda %95+ beslemeye ve %1 low FPS'in yüksek olmasına yetiyor çünkü.

Tekli çekirdek gücü mevcut kartımda %95+ beslemeye ve %1 low FPS'in yüksek olmasına yetiyor çünkü.

Demek ki her şey sentetik testler ile alakalı değilmiş değil mi?

Demek ki her şey sentetik testler ile alakalı değilmiş değil mi?

3300X'in çekirdek gücü kağıt üzerinde de 6600 XT ve RTX 3060 için yetersiz değil. Dediğin işlemcilerin çekirdek gücü hem Zen2'nin oldukça gerisinde hem de RTX 3070 daha üstün bir kart. Bu para israfı bir kombinasyon, ben gidip RTX 2060 performansı alacaksam niye 3070'e para vereyim değil mi?

Ben 3300X'e 3070 de taksam para israfı olur çünkü, 6600 XT üzerine %30 farkı besleyebilecek konumda değil. Konu sahibinin bütçesini daha düşük bir karta veya sistemi komple yükseltmeye harcaması daha doğru olur.

Zorla 3070 aldıracaksınız bana ya :D Neyse konu sahibinden özür dilerim konuyu saçma sapan yerlere sürükledim. Bu arada siz de 1680v2 kullanmamışsınız kağıt üzerinden konuşuyorsunuz. Bir gün Amasya'ya gelirsen eğer haber et kardeşim sistemimi test ederiz.

Zorla 3070 aldıracaksınız bana ya :D Neyse konu sahibinden özür dilerim konuyu saçma sapan yerlere sürükledim. Bu arada siz de 1680v2 kullanmamışsınız kağıt üzerinden konuşuyorsunuz. Bir gün Amasya'ya gelirsen eğer haber et kardeşim sistemimi test ederiz.

O yıllarda Intel kullanıyordum aşağı yukarı kapasitelerini biliyorum ve dönemlerine göre çok başarılılardı. Lakin 2022 yılındayız artık biraz gerçekçi olalım, fosil donanımların üzerine fazla güçlü ekran kartlarıyla gelmek yerine bir 12100F'li taban dizip üzerine gitmek bile her açıdan kafayı rahat ettirir.

Yeni konular

Geri
Yukarı