i7 3930K PC kendini kapatıyor

abahadirunal

Centipat
Hayırlı günler herkese.

Öncelikle ismim Bahadır.
Sistemim aşağıdaki gibi.

Intel i7 3930K işlemci
ASUS P9x79 PRO anakart
SSD 500 GB harddisk
32 GB hypersk RAM 4x8
Xigmatek kasa ve
Xigmatek Power subley 700W
Ekran kartı ATI Radeon HD 6950 Sapphire

Simdi sorunuma gelmek istiyorum. Bu sistemi toplama amacımız iş için yüksek renderlar yapıyor. Bundan 2 hafta öncesine kadar PC kendisini kapatmaya başladı. Bazen açıldıktan 5 dakika bazen yarım saat sonra. Önce işlemci ısısı diye termal macun yenilettim ve kasayı temizlettim. Sonra sorun devam etti ve RAM'leri ve slotlarını tek tek kontrol ettim. RAM'lar saglam gözüküyor. Ekran kartı da sağlam gözükoyr. Power subley e gelecek olursak 2 gündür onunla uğraştım ve başka bir Power subley ile denememe rağman yine kapanıyor. Temiz Windows kurup driverlerı güncelledim ama nafile. Lütfen tecrübeli arkadaşlar yardım eder misiniz?

Bence anakartta sorun olsaydı sistem hiç açılmazdı. Bellekleri teker teker takıp deneyin. Mesela 1. belleği her slotta tek tek deneyin, sonra 2. belleği v.s v.s. Belki belleklerde sorun vardır ya da slotta temassızlık yapıp kapanıyordur.

Bence anakartta sorun olsaydı sistem hiç açılmazdı. Bellekleri teker teker takıp deneyin. Mesela 1. belleği her slotta tek tek deneyin, sonra 2. belleği v.s v.s. Belki belleklerde sorun vardır ya da slotta temassızlık yapıp kapanıyordur.
Şuan farklı bir ekran kartı taktım.Bekliyorum,eğer kapanırsa ram'leri tekrar dediğiniz gibi kontrol edicem.Bu arada 32 gb olan ram'ler cpu z ile 32 gözüyor.Ama bios ve işletim sisteminde 24 gözüküyor.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı