i7 4500U işlemci ile GTX 1660 uyumu

Erashi

Hectopat
Selamlar, i7 4500U işlemcili, 8GB RAM'li laptopum var. GT 740M 2GB ekran kartı inanılmaz zayıf geliyor. eGPU ile GPU kullanmak istiyorum ve fiyat performans ekran kartı olarak alabileceğim GTX 1660 buldum. Fiyatı biraz fazla (Amazon'dan daha ucuza getirmeye çalışacağım) ama almaya çalışacağım. Darboğaz yapar mı ve fiyat performans olarak önerir misiniz? Bir de eGPU ve güç kaynağı (ucuz olursa sevinirim) önerisi alabilir miyim?

Kesinlikle darboğaz yapar. Hem Wif-i kartınızdan olacaksınız gereksiz masraf olur sizin için. Yerinizde olsam elinizdeki laptopu uygun bir fiyata satar üzerine GTX 1660 alacağınız parayı ekleyerek ya sistem toplarım yada yeni nesil laptop alırım iyi günler. :)

Kesinlikle darboğaz yapar. Hem Wif-i kartınızdan olacaksınız gereksiz masraf olur sizin için. Yerinizde olsam elinizdeki laptopu uygun bir fiyata satar üzerine GTX 1660 alacağınız parayı ekleyerek ya sistem toplarım yada yeni nesil laptop alırım iyi günler. :)
O kadar bütçem yok dostum. En kötü ihtimalle GTX 1660 yerine başka GPU almayı düşünürüm. Yine de yanıtın için teşekkür ederim.

U serisi işlemciden bahsediyorsunuz tamamen ölü yatırım güncel her kart ile dar boğaz yaşayacaksınız başka çözüm arayın bence paranıza yazık.

U serisi işlemciden bahsediyorsunuz tamamen ölü yatırım güncel her kart ile dar boğaz yaşayacaksınız başka çözüm arayın bence paranıza yazık.
Şuan ekran kartım işlemciye göre o kadar kötü ki darboğaz yapıyor. Elimdeki en uygun fiyatlı çözüm eGPU yani en azından r6 gibi oyunları lowda %100 renderda 80+ fps oynatabilecek bir kart lazım. Şuanki kartım %25 renderda ultra lowda bile 60 fps almıyor. Darboğaz yapmayacak en iyi kartı istiyorum doğal olarak. Başka öneriniz var mı?

Şuan ekran kartım işlemciye göre o kadar kötü ki darboğaz yapıyor. Elimdeki en uygun fiyatlı çözüm eGPU yani en azından r6 gibi oyunları lowda %100 renderda 80+ fps oynatabilecek bir kart lazım. Şuanki kartım %25 renderda ultra lowda bile 60 fps almıyor. Darboğaz yapmayacak en iyi kartı istiyorum doğal olarak. Başka öneriniz var mı?
konu biraz eski farkındayım ama bende E-GPU kullanımını araştırıyordum.Naptınız yapabildiniz mi

denediğinizde örnek oluşturması için sonuçları burdan paylaşırmısınız.
Tabii ki paylaşırım dostum fakat uzun sürebilir.
İkinci el GTX 950-960 gibi kartlara bak. GTX 950 ile R6 oynamıştım daha önce. 1080p %100 scale orta ayarlarda 60+ FPS verebiliyor.
Önerin için teşekkürler dostum fakat 2. El GPU şans işi diyorlar. Riske atmak istemiyorum.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı