ASUS TUF Gaming VG27AQML1a vs Samsung Odyssey G4 LS27BG400euxuf

Çok pardon hocam kontrast oranından bahsediyordum. Mesajı yazdığım zaman biraz müsait değildim o yüzden monitör değerlerine bakmıştım, bir kaç analiz videosu ve biraz daha araştırma yaptım o yüzden şunları ileteyim:
Viewsonic kesinlikle listeme geri dönüyor blur buster ve 0,5 mprt büyük bir avantaj
aoc ise va panel olduğu için eledim, tn ve va almayı düşünmüyorum eksilerini bildiğimden dolayı ve kullanım amaçlarından dolayı ips şart.
Kusura bakmayın hocam biraz cahillik ile cevap verdim, şuan 3 monitör listemde duruyor varsa biraz daha 2k monitör bakacağım yaza kadar bulamadığım takdirde 3'ünden birini almayı düşünüyorum.
Peki hocam bu monitör nasıldır?

ASUS ROG STRIX XG249CM​

Son düzenleme:
Çok pardon hocam kontrast oranından bahsediyordum.

Evet kontrast oranları hakkında haklısın. Fakat düşük bütçeli IPS monitörlerde ve FPS odaklı monitörlerde buna aşinayız. Yani kabul etmek zorundayız. FPS oyunlarıyla vakit geçiren oyuncular pek renk baskınlığına takılmaz.

0,5 MPRT büyük bir avantaj

3 ms o monitör. Verebildiği en iyi değer 3 ms. Aklınızda olsun. 1 ms OLED harici panel veremez.

AOC ise VA panel olduğu için eledim,

AOC 24G2ZU/BK Monitör bunu diyorsanız bu IPS panel.

ASUS ROG STRIX XG249cm

Alınmaz. ROG etiketi var ama yandan yemiş ROG. Bende de bir adet ROG monitör ama harbi monitör diyorsun kullanınca. O yüzden listeye giremez.

Evet kontrast oranları hakkında haklısın. Fakat düşük bütçeli IPS monitörlerde ve FPS odaklı monitörlerde buna aşinayız. Yani kabul etmek zorundayız. FPS oyunlarıyla vakit geçiren oyuncular pek renk baskınlığına takılmaz.

3 ms o monitör. Verebildiği en iyi değer 3 ms. Aklınızda olsun. 1 ms OLED harici panel veremez.

AOC 24G2ZU/BK Monitör bunu diyorsanız bu IPS panel.

Alınmaz. ROG etiketi var ama yandan yemiş ROG. Bende de bir adet ROG monitör ama harbi monitör diyorsun kullanınca. O yüzden listeye giremez.
Doğrudur o yüzden olabildiğince performans sahibi ürünlere bakıyorum ve olabildiğince paramı vermeye çalışıyorum.

Evet hocam aşırı düşük ms desem daha doğru olur.

AOC almak yerine viewsonic alıp geçmek daha mantıklı o yüzden pasladım onu.

Fark ettim hocam 10k altındaki tek rog strix monitör ve bi garip duruyordu iyi ki de sormuşum.

Şimdilik Samsung G4 ve ViewSonic arasında kaldım ikisinin de birbirinde olmayan özellikleri var yaz zamanı fiyatları değişirse birine karar veririm değişmezse seçim yapmış olurum o zamana kadar.

Yeni konular

Geri
Yukarı