i7 4700MQ ve GT 740M macOS Kurulumu

dergos

Kilopat
Daha fazla  
@montezuma
Sistem özelliklerini yazıyorum;
  • Intel i7 4700MQ
  • NVIDIA GeForce GT 740M
  • 8 GB RAM
  • Toshiba VG10S Anakart
  • Atheros AR956x Wireless Network Adapter

Biosta UEFI ayarı yapabiliyorum zaten yani destekli gibi gözüküyor sistem ama bootta girerken gözükmüyor. Bir de chameleon'da boot yaparken bazı değişik şeyler varmış galiba cloverdan farklı bu konuda bilgim olmadığı için videoyla eş zamanlı gitmeye çalışıyordum. Bu reset işini Recep abi konudaki gibi çözmüş o nedenle yazmıştım.

Bu sisteme kurulur mu acaba?

Ek1: chameleon'a girmeye çalıştığımda da bilgisayar reset atıyor. Chameleon açılmıyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Kurulum USB içerisinden, Nvidia kextleri ile ilgili kextleri silmen gerekiyor. ( USB / System / Library / Extensions )

Ayrıca USB / CLOVER / içine aşağıda paylaştığım config.plist dosyasını kopyalayarakta bir deneme yapabilirsin. ( Tabii eski config.plist dosyanın yedeğini al ilk olarak.
db.tt: Dropbox - config.plist.zip

@montezuma Hocam nvidia kextlerini sildim, verdiğiniz config dosyasını da değiştirdim developer clover oldu sanırım yapınca ama yine aynı yerde reset atıyor. Chameleon'a girilmiyor. Mavericks kurmaya çalışıyorum. 10.9 acaba Yosemite veya 10.9.5 kurmayı denesem bir fark olur mu? Yosemite de destek seviyesi nedir?

Mavericks ile kurulum yapabilirsin. Eğer sorunsuz bir şekilde kurulumu tamamlarsan sistemini Mavericks uzerinden format atmadan kolaylıkla Yosemite'ye çevirebiliriz.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı