Çözüldü i7 4710HQ ve GTX 850M, CS:GO'da Kasma Sorunu

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Holy Diver

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar. Laptopta oyun oynarken bir sıkıntım var size danışmak istedim. Normalde CS:GO da 100'ün üzerinde fps alırken bu gün açtığımda fps'nin 50'yi geçmediğini gördüm. Ayrıca normalde oyun oynarken fan devri yükseliyordu ancak bu gün CS:GO oynarken fan devrinin de yükselmediğini gördüm. Sanırım fan hızlanmadığı için fps düşüşü yaşıyorum emin değilim. İlginçtir ki laptop ısınmıyor da. Nedeni nedir bilen varsa yardımcı olursa sevinirim. İyi sosyaller.

Sistem Özellikleri ;
İntel Core İ7 4710 HQ 2.50 Ghz.
8 Gb Ram.
Nvidia GeForce GTX 850M
Windows 8.1

Bu da oyunda ki grafik ayarlarım.

csgo 2015-06-13 13-04-20-26.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
D
NVIDIA GeForce Experience'den Batteryboost kapatın ve Power2Gear Hybrid programından High Performanceyi seçin. Olmaz ise DDU ile bütün NVIDIA driverlerini silip GeForce Experience kurmadan sadece NVIDIA driverini kurun. Sorununuz çözülecektir. İyi günler :)
Bende de ani düşüşleri tam çözdüm derken 150 fps'de taklıyormuş gibi gözükünce konuya tekrar bir bakayım dedim. Diğer işlemler hatanızı çözdüyse yazar mısınız?

Bende de ani düşüşleri tam çözdüm derken 150 FPS'de taklıyormuş gibi gözükünce konuya tekrar bir bakayım dedim. Diğer işlemler hatanızı çözdüyse yazar mısınız?
NVIDIA GeForce Experience'den Batteryboost kapatın ve Power2Gear Hybrid programından High Performanceyi seçin. Olmaz ise DDU ile bütün NVIDIA driverlerini silip GeForce Experience kurmadan sadece NVIDIA driverini kurun. Sorununuz çözülecektir. İyi günler :)

Arkadaşın dediği gibi "NVIDIA GeForce Experience'den Batteryboost kapatın ve Power2Gear Hybrid programından High Performanceyi seçin" kısmını yaptım ve şu an düzelmiş gibi gözüküyor. FPS tekrar 100'ün üzerinde ve takılma yok. Bu arada tekrar teşekkür ediyorum @Silinen üye dostum.

Bu arada konuya ÇÖZÜLDÜ ibaresi koyamadım yöneticiler hallederse sevinirim teşekkürler.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı