i7 4720HQ 960M Oyunlarda Düşük FPS

musderi

Decapat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba, sıkıntım şu ki laptopumda oynadığım oyunlarda genel olarak çok düşük FPS'ler alıyorum. Örneğin Valorant'da 150 gibi FPS'ler alırken Zula gibi kalitesi düşük olan bir oyunda 30 FPS alıyorum. Ya da Witcher 3 de en Low ayarlarda bile 15 FPS alıyordum. Bu durum çok saçma geliyor. Ekran kartı driverlarımı yeniledim ama yine de çözüm bulamadım. Belki bilenleriniz vardır diye yazıyorum. Bilgisayar özelliklerim aşağıdaki gibidir.

960M 4 GB ekran kartı.
16 GB RAM.
i7 4720HQ işlemci.
256 GB SSD.

Bu linkten de kendiniz inceleyebilirsiniz.

(Sadece Valorant'ta istediğim değerleri alıyorum)

Size şöyle bir örnek vereyim benim bilgisayarım şu an imzamdaki gibi ancak önceden pentium dual vore E2180 işlemci ve sparkle geforce 6600 ekran kartım vardı. Bilgisayarda önce başlangıçta açılan tüm gereksiz programları kapattım msconfig'den, ardından gelişmiş sistem ayarlarından performans kısmına girip en iyi performans için ayarlayı seçtim. Sonrasında depolamam kırmızıdaydı birçok şey silip boş alan açtım ve bilgisayarım chrome uygulamasında bile dakikalarca donarken bu süreyi saniyelere indirdim ve çok yüksek performans artışı gözlemledim. Size de performans ayarları yapıp sorun burada mı yoksa soğutmada mı onu anlamanızı tavsiye ederim.
her şeyi temizlememe rağmen yine de aynı sorunu gözlemledim sanırım ısınma sorunu ile ilgili. soğutmak için neler yapmam lazım ?

Termal macunları yenileyebilirsiniz uzun süredir kullanıyosanız artık verimli olmayabilirler. Onun dışında farklı farklı çeşit çeşit laptop soğutucu var ben masaüstü kullanıcısı olduğum için yanlış yönlendirme yapmak istemem laptop kullanan birinden tavsiye alsanız daha doğru olur. Bu arada unlostun 2020 de çektiği fps arttırma videosunda bir sürü detaylı performans ayarı var buna nvidia denetim masası ayarları da dahil benim baya işime yaramıştı zamanında onları da uygulamanızı tavsiye ederim.
Ergonomik Laptop Yükseltme ve Metal Soğutma Standı Fiyatları ve Özellikleri bu tarz basit ve ucuz soğutuculardan COOLCOLD içi boş tasarım Notebook soğutucu standı tek Led soğutma fanı iki USB portu Laptop soğutma pedi için 17 inç Tablet dizüstü bilgisayar|Dizüstü Bilgisayar Soğutma Pedleri| - AliExpress şu tarz baya cafcaflı soğutuculara bir sürü model var laptop kullanan birinden başka bir konuda görürseniz rica edin ya da farklı bir konu açın size fiyat performans soğutucularından önersinler. Ama önce şu bahsettiğim performans ayarlarına tekrar bi bakın derim masraf yapmadan önce.

Termal macunları yenileyebilirsiniz uzun süredir kullanıyosanız artık verimli olmayabilirler. Onun dışında farklı farklı çeşit çeşit laptop soğutucu var ben masaüstü kullanıcısı olduğum için yanlış yönlendirme yapmak istemem laptop kullanan birinden tavsiye alsanız daha doğru olur. Bu arada unlostun 2020 de çektiği fps arttırma videosunda bir sürü detaylı performans ayarı var buna nvidia denetim masası ayarları da dahil benim baya işime yaramıştı zamanında onları da uygulamanızı tavsiye ederim.
Ergonomik Laptop Yükseltme ve Metal Soğutma Standı Fiyatları ve Özellikleri bu tarz basit ve ucuz soğutuculardan COOLCOLD içi boş tasarım Notebook soğutucu standı tek Led soğutma fanı iki USB portu Laptop soğutma pedi için 17 inç Tablet dizüstü bilgisayar|Dizüstü Bilgisayar Soğutma Pedleri| - AliExpress şu tarz baya cafcaflı soğutuculara bir sürü model var laptop kullanan birinden başka bir konuda görürseniz rica edin ya da farklı bir konu açın size fiyat performans soğutucularından önersinler. Ama önce şu bahsettiğim performans ayarlarına tekrar bi bakın derim masraf yapmadan önce.
yardımınız için teşekkürler ama ben hala performansal olarak bir sıkıntsı olduğunu düşünmüyorum yaptığım işlemlere göre ;) yine de teşekkürler

yardımınız için teşekkürler ama ben hala performansal olarak bir sıkıntsı olduğunu düşünmüyorum yaptığım işlemlere göre ;) yine de teşekkürler
Rica ederim ne demek bir vakum cihazı vardı onun da ısıya etkisini gösteren vieolar bulabilirsiniz belki o da işinizi görebilir.

Geri
Yukarı