i7 4720HQ notebook HMDI ile TV'ye bağlama sonrası bozuk görüntü sorunu

Autistic Boy

Kilopat
Makaleler
24
Yer
Didim
Merhaba. Ben eski kasa bilgisayarımda varolan VGA görüntü çıkışı ile, LED televizyonuma bağladım ve görüntü tam keskin ve tamamıyla netti. Ancak benim Intel Core i7 4720HQ işlemcili dizüstü bilgisayarımı HDMI ile televizyona bağladığımda, görüntü VGA'ya göre çok daha düşük ve yazılar bulanık gibi. Televizyonun herhangi bir keskinlik ayarı ya da başka bir şey bu sorunu da çözmüyordu. Neden böyle? Dizüstü bilgisayarımda zaten VGA çıkışı olmadığı için mecburen HDMI kullanmak zorunda kaldım. Ancak HDMI üzerinden aldığım görüntü çıkışı, VGA kadar net değil. Bunun sebebi nedir? Çözümü var mı? Ek olarak dizüstü bilgisayarımda var olan harici ekran kartı: AMD R9 M265X ekran kartıdır. Ancak HDMI yani görüntü çıkışını, Intel HD Graphics 4600 üzerinden almaktadır. Dizüstü bilgisayarımdaki bütün görüntü çıkışlarını, Intel HD Graphics 4600 sağlıyor. Geri kalan oyunlarda veya 3D grafik gerektiren yazılımlarda ise harici ekran kartı otomatik olarak devreye giriyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı