i7 4770 GTX 1080 Ti FPS düşmesi

Gaffar Mehmet

Zeptopat
Daha fazla  
RAM
12 GB 1600 MHZ
İşlemci
İ7 4770
Ekran kartı FurMark'ta teste girdiğinde 171 FPS veriyor. (1920 X 1080 0 X MSAA)
CPU burner kısmını aktif edip ikisini de teste soktuğumda ekran kartının FPS'i dalgalanıyor ve 120'nin üstüne çıkamıyor. 100 ila 120 arası gidip geliyor. Sebebi nedir acaba?
Oyunlarda da oluyor ani FPS düşüşleri drop falan oluyor ne yapmam gerekiyor?
750W Cooler Master gibi bir markanın rahatlıkla bu sistemi beslemesi gerekiyor.
Sistemim şu şekilde;
  • Anakart-ECS H81H3-M4
  • İşlemci-i7 4770.
  • RAM-8+4 = 12 GB 1600 MHz.
  • Ekran kartı-MSI Gaming X GTX 1080 Ti.
  • PSU-Cooler Master gx-2 80Plus 750W.

İşlemci yeterli, daha düşük bir işlemciyle aynı ekran kartını çalıştırıyorum. Sorun anakart...

Anakart hem işlemciye hem de ekran kartına güç yetiremiyor, mümkünse anakarta daha az bileşen bağlayın, RGB fanları kapatın. Ve en kötü H97 anakarta geçin. Aynı testleri ben de gerçekleştirdim, ilk 3 saniye afalladı sonra eski haline döndü.

Darboğaz yapıyor olabilir mi daha önceden farklı mıydı sonuçlar?
yok hep aynı

İşlemci yetersiz.
önerdiğiniz bir işlemci var mıdır

İşlemci yeterli, daha düşük bir işlemciyle aynı ekran kartını çalıştırıyorum. Sorun anakart...

Anakart hem işlemciye hem de ekran kartına güç yetiremiyor, mümkünse anakarta daha az bileşen bağlayın, RGB fanları kapatın. Ve en kötü H97 anakarta geçin. Aynı testleri ben de gerçekleştirdim, ilk 3 saniye afalladı sonra eski haline döndü.
hocam aynen anakartı da MSI gaming serileri ile değiştirmek istiyorum dediğiniz gibi olabilir

Tek bir sorun yok sistem çok karmaşık ve uyumsuz tekrar düzenlenmesi lazım.

Ayrıyetten işlemci kesinlikle yetersiz.

Ekran kartınız çok güzel anakartınızı ve işlemcinizi değiştirin önerebileceğim işlemci R5 5600X olacaktır. RAM'de aynı şekilde çok düşük MHz'leri var üçünü satıp değiştirin.

Ekran kartınız çok güzel anakartınızı ve işlemcinizi değiştirin önerebileceğim işlemci R5 5600X olacaktır. RAM'de aynı şekilde çok düşük MHz'leri var üçünü satıp değiştirin.
Şuan ilan buldum
Asus B450M Dragon
Ryzen 5 3600
16 GB Ram 3200 MHZ
uygun mudur

En azından 7. nesil bir i7 işlemciye geçmeniz lazım.

Ve RAM'i de 8+8'e çevirmeniz gerekiyor.

Sistem parçaları çok dengesiz ve uyumsuz.

Aynen hocam katılıyorum. Yeni yeni upgrade etmeye başladım.
Anakart-MSI H97 Gaming 3 3200 MHz
Toplamda 8+8+4+4 =24 GB 2'si 1600 MHz 2'si 1333 MHz Ramler
Bu şeklilde bunları da değiştirmek istiyorum RAM'leri de ileride yerine oturturum.
Fikriniz nedir?

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı