i7 4770 GTX 1660 Darboğaz Yapar mı?

Hakkı A

Hectopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
MSI Z87-G45 Gaming Motherboard - i7 4770 - Asus 1050Ti - 8GB 1600Mhz Ram
GTX 1660 almayı düşünüyorum ancak darboğaz yapar mı onu merak ediyorum. Anakartım MSI Z85-G45 Gaming. İşlemcim i7-4770 3.4GHz. RAM ise 8 GB 1600MHz tek RAM.

Aga neyi değişmem lazım
Sen bi dene 1660 aldığına göre grafik gerektiren oyunları oynayan birisin belli bu yüzden sürekli ekran kartın çalışır Cpu sıkıntı yapmayabilir dediğim gibi grafik gerektirmeyen oyunda darboğaz yapar ondada ayarlarsın görev yöneticisinden tabi bu teknoloji şans işi al sen zaten darboğaz yaparsa iade edersin.

4770 çok rahat besler.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Dikkat ettiysen oradaki GPU kullanımı %70'Lere düşüp %90'lara cıkıyor.
Bu drop olmasına sebep olur.

%60 %70 darboğaz mı oluyor? Zorlayacak tek oyun Battlefield 5 Multiplayer. İşlemci %100 GPU %90 oluyor 80 FPS altına düşmüyor gayet iyi.
Dikkat ettiysen oradaki GPU kullanımı %70'Lere düşüp %90'lara cıkıyor.
Bu drop olmasına sebep olur.
Videoda ki kart 1660Ti. Ayrıca düşüp indiği an işlemciyle alakalı değil oyunla alakalı. 6700K RX580 bende de oluyor aynısı.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı