I7 4770 sistem yükseltme

Shansur

Kilopat
Daha fazla  
Merhabalar. İşlemcim I7 4770. Yakın zamanda sistem upgrade yapacağım. GTX 1060 6 GB ya da RX 480 8 GB almayı planlıyorum. İşlemci 1150 Pin ve buna göre anakart alacagım. Anlayacağınız işlemci hariç komple sistemi değiştirmeyi düşünüyorum. Şimdi kafama takılmaya başladı acaba işlemciyi de değiştireyim mi diye. İ7 4770 1150 Pin yerine Rayzen 5 1600 ya da 1600X almam doğru olur mu sizce? Yani bana çok büyük bir artı katar mı ? Ya da bu işlemcinin üzerine sistemi toplasam ileride sıkıntı yaşar mıyım? Şimdiden çok teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba, sistem upgrade yapacaksanız elinizde çalışan bir sistemin var olduğunu anlıyorum bu durumda anakartı değiştirmek istemenizin sebebi nedir?
i7 4770 güçlü bir işlemci, Ryzen 1600'a geçmeniz size çok birşey kazandırmayacaktır. Ryzen 1600'a geçerseniz hem anakart hem RAM masrafı çıkacak ve elinize çok az bir performans geçmiş olacak.
Sisteme belirttiğin gibi GTX1060 6GB'de RX580 8GB'de alabilirsin, hatta bunlardan daha üst kartları da alıp rahatlıkla kullanabilirsin bir sıkıntı çıkmaz.

Şimdi sizde en önemli parça mevcut, bu da sizi bir ikileme sokuyor haliyle. Karar vermesi güç bir durum. Ancak işlemciyi iyi bir fiyattan satma imkanınız varsa elbette yeni platforma yönelmek mantıklı. Ancak işlemciniz kaslı güçlü bir model. İşlemcinizin beslemeyeceği ekran kartı yok gibi birşey. Sende olan parçaları yazarsan daha sağlıklı fikir alışverişinde bulunabiliriz.

70.jpg

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı