i7 4770 sisteme yükseltme

cant

Kilopat
Daha fazla  
Herkese merhaba,

Şuan kullandığım PC 6 yaşında. İçerisinde Intel i7 4770 - H81h3-m4 Anakart - 4+4 DDR3 RAM - ekran kartı maalesef GT630 var.

Arkadaşlar benim oynadığım bir kaç oyun var, güncel oyunları takip eden yüksek ayarları zorlayan birisi değilim. Oynadığım oyunlar; World of Warcraft / Dota2 /Hereos of Newaerth, bu sistem hali hazırda 1080p'de önerilen ayarlarda çok kötü değil. Bir diğer sıkıntım ise kasanın içerisinde gelen power supply sadece 250W. Sizce bu işlemci hala iş görür mü? Yükseltmeye değer mi? Ekran kartı almak istersem GTX'in en azından giriş seviyesi olan 1050 veya 1050 Ti destekler mi? RAM'i arttırmak istedim ama 2 slotluk anakartı 4+4 ile doldurmuşlar. Bugünkü fiyatlarla 8+8 DDR3 RAM'lar bile 1000 TL barajını geçmiş durumda. Uygun fiyatlı kasa ve PSU önerilerine açığım. Fikirlerinizi bekliyorum. Şimdiden teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Herkese merhaba,

Şuan kullandığım PC 6 yaşında. İçerisinde Intel i7 4770 - H81h3-m4 Anakart - 4+4 DDR3 RAM - ekran kartı maalesef GT630 var.

Arkadaşlar benim oynadığım bir kaç oyun var, güncel oyunları takip eden yüksek ayarları zorlayan birisi değilim. Oynadığım oyunlar; World of Warcraft / Dota2 /Hereos of Newaerth, bu sistem hali hazırda 1080p'de önerilen ayarlarda çok kötü değil. Bir diğer sıkıntım ise kasanın içerisinde gelen power supply sadece 250W. Sizce bu işlemci hala iş görür mü? Yükseltmeye değer mi? Ekran kartı almak istersem GTX'in en azından giriş seviyesi olan 1050 veya 1050 Ti destekler mi? RAM'i arttırmak istedim ama 2 slotluk anakartı 4+4 ile doldurmuşlar. Bugünkü fiyatlarla 8+8 DDR3 RAM'lar bile 1000 TL barajını geçmiş durumda. Uygun fiyatlı kasa ve PSU önerilerine açığım. Fikirlerinizi bekliyorum. Şimdiden teşekkürler.
Dostum sanırım bilgisayarın Casper Nirvana çünkü aynı PC'den bende de var fakat ben çok fazla yükseltme yaptım istersen sana yaptığım yükseltmeleri anlatabilirim.

.
Herkese merhaba,

Aynı kasanın İ7 4790 ve GT 730 içeren versiyonu bendede vardı. Benim yaptığım yükseltmeler şu şekilde:
  • İlk önce 600W Aerocool Kcass PSU aldım.
  • İkinci olarak Dark Sentinel marka bir kasa aldım.
  • Sisteme bir SSD aldım.
  • CPU için işlemci soğutucusu aldım.
  • Sistemi 12GB RAM yaptım.
  • Son olarak GTX 970 ekran kartını aldım.
Bu şekilde toparlamıştım sistemi. Sende benim verdiğim listeye bakarak ihtiyacın olanları alabilirsin.
Sana tavsiye PSU olarak bunu alman:
Cooler Master 500W 120mm Fanlı PSU BULK RS500-PCARI3-BU Fiyatı
Cooler Master gibi kaliteli parça kullanın PSU'da. PSU önemlidir ucuza kaçmayın. 500W yeterli olacaktır GTX 1050 ve GTX 1050Tİ için. Bu arada işlemcin hala güçlü bir işlemci. Asgari yükseltme olarak sana PSU ve ekran kartı yükseltmesi öneririm.

O işlemci şuanda piyasada bulunan bütün ekran kartlarını besler.

Bütçe belirtirseniz güzel olur kasa vs. için. Fakat size tavsiyem 1050 - 1050ti almayın, işlemciniz gayet güzel. Ya yeni seriyi bekleyin, ya da en az 1060 6 GB alın.

Herkese merhaba,

İlk olarak sorduğun sorulara cevap vererek başlayayım.
  • Şuanlık işlemcini değiştirmene gerek yok çünkü o işlemci 3.9 GHz gibi hızlara çıkan bir işlemci daha sonra eline para geçtiği zaman daha iyi bir işlemciyle yükseltirsin.
  • Güç kaynağını kesinlikle değiştirmelisin çünkü 250 watt yükseltmeler için çok yetersiz. Ben zalman 500 wattlık bir güç kaynağı kullanıyorum gayet iyi Zalman ZM500-LE 500W 120mm Fanlı Power Supply Fiyatı
  • Evet GTX 1050 Ti destekler, Ben ekledim çünkü fakat güç kaynağını yükseltirsen destekler 250 watt sıkıntı çıkarabilir.
  • Anakartını değiştirebilirsin fakat işlemcin 4. nesil olduğu için 1150 soket bir anakart seçmen gerek ben Asus H81m-k Intel H81 1600mhz Ddr3 Soket 1150 Micro-atx Anakart - n11.com bunu aldım gayet memnunum. Anakartını değiştirmeni öneririm içinde gelen anakart sorunlu bir anakart bir süre sonra USB portlarında sorunlar oldu bende.
  • Ram konusuna gelirsek içindeki bellekler o kadarda kötü değil ben onları uygun bir meblaya satarak 2x8 16 GB ram takdırdım. Corsair Vengeance CMW16GX4M2A2666C16 16GB DDR4 2666MHz memory module CMW16GX4M2A2666C16 - Nanokatalog
  • Kasanı değiştirip değiştirmemek sana kalmış fakat ben değiştirmeni öneririm çünkü küçük olduğu için çok kablo kargaşası oluyor, ısı sorunu oluyor, çok fazla tozlanıyor tabi bunlarda performans düşüren etkenler. ben bu kasayı kullanıyorum gayet şık ve güzel bir kasa NZXT S340 Beyaz Bilgisayar Kasası Sitede farklı renk seçenekleride mevcut bakabilirsin.
  • Kesinlike SSD takmalısın kullandığın zaman hız farkını göreceksin şuanlık 120 GB bir SSD işini görecektir.
Ben şuanki haliyle çoğu oyunu yüksek ayarlarda 60 FPS üstü oynuyorum.
  1. CSGO +120 FPS
  2. Grand Theft Auto 5 +90 FPS
  3. League Of Legends +150 FPS
  4. Battlefield 1 +60 FPS
  5. Battlefield 5 bugün EA access açık betayı test ettim +60 FPS
Umarım yardımcı olabilmişimdir aklına takılan sorular varsa sorabilirsin.

İlk olarak sorduğun sorulara cevap vererek başlayayım.
  • Şuanlık işlemcini değiştirmene gerek yok çünkü o işlemci 3.9 GHz gibi hızlara çıkan bir işlemci daha sonra eline para geçtiği zaman daha iyi bir işlemciyle yükseltirsin.
  • Güç kaynağını kesinlikle değiştirmelisin çünkü 250 watt yükseltmeler için çok yetersiz. Ben zalman 500 wattlık bir güç kaynağı kullanıyorum gayet iyi Zalman ZM500-LE 500W 120mm Fanlı Power Supply Fiyatı
  • Evet GTX 1050 Ti destekler, Ben ekledim çünkü fakat güç kaynağını yükseltirsen destekler 250 watt sıkıntı çıkarabilir.
  • Anakartını değiştirebilirsin fakat işlemcin 4. nesil olduğu için 1150 soket bir anakart seçmen gerek ben Asus H81m-k Intel H81 1600mhz Ddr3 Soket 1150 Micro-atx Anakart - n11.com bunu aldım gayet memnunum. Anakartını değiştirmeni öneririm içinde gelen anakart sorunlu bir anakart bir süre sonra USB portlarında sorunlar oldu bende.
  • Ram konusuna gelirsek içindeki bellekler o kadarda kötü değil ben onları uygun bir meblaya satarak 2x8 16 GB ram takdırdım. Corsair Vengeance CMW16GX4M2A2666C16 16GB DDR4 2666MHz memory module CMW16GX4M2A2666C16 - Nanokatalog
  • Kasanı değiştirip değiştirmemek sana kalmış fakat ben değiştirmeni öneririm çünkü küçük olduğu için çok kablo kargaşası oluyor, ısı sorunu oluyor, çok fazla tozlanıyor tabi bunlarda performans düşüren etkenler. ben bu kasayı kullanıyorum gayet şık ve güzel bir kasa NZXT S340 Beyaz Bilgisayar Kasası Sitede farklı renk seçenekleride mevcut bakabilirsin.
  • Kesinlike SSD takmalısın kullandığın zaman hız farkını göreceksin şuanlık 120 GB bir SSD işini görecektir.
Ben şuanki haliyle çoğu oyunu yüksek ayarlarda 60 FPS üstü oynuyorum.
  1. CSGO +120 FPS
  2. Grand Theft Auto 5 +90 FPS
  3. League Of Legends +150 FPS
  4. Battlefield 1 +60 FPS
  5. Battlefield 5 bugün EA access açık betayı test ettim +60 FPS
Umarım yardımcı olabilmişimdir aklına takılan sorular varsa sorabilirsin.
Attığın RAMler DDR4.

Yardımlarınız için teşekkürler. Açıkçası asgari bir yükseltme düşünüyorum. Daha önce böyle bir işlem yapmadığım için bu konuda oldukça cahilim. Lütfen kusura bakmayın. Bu kasaya söylediğiniz PSU rahat takılır mı? Şuan için PSU ve ekran kartı almak daha mantıklı geldi. 2000 tl civarı bir bütçem var.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı