i7 4770 sisteme yükseltme

• Konuyu başlatan cant
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 2
  • Görüntüleme 471

cant

Kilopat
Daha fazla  
Herkese merhaba. Arkadaşlar elimde eski hazır bir marka bilgisayar var ve açıkçası benim kullanımıma fazlasıyla yeterli. Oynadığım iki oyun var bunlar DotA2 ve World of Warcraft. İşlemcim i7 4770 anakartım da haliyle H81H3-M4. Arkadaşlar yeni bir kasa ve güç ünitesi alacağım. Aercool Quartz 500W +80 düşünüyorum. Ekran kartı olarak GTX 1050 Ti benim işimi görür diye düşünüyorum. Sizden ricam bilgisi olanların bu anakarta bu ekran kartını taktığımda bir sıkıntı yaşar mıyım? Hayatımda ilk kez kendim parça alıp takacağım, bir fikrim yok. İnternetten gördüğüm kadarı ile benim anakartımda PCI-2 denilen bir giriş var, GTX 1050 Ti ise PCI-3 yazıyor. Bu gibi etkiler büyük bir performans düşüşü yaşatır mı? Herkese teşekkürler ve iyi günler.

Son düzenleyen: Moderatör:
i7 4770, dediğiniz gibi hala güncel ve günümüz oyunlarında hala güzel performans çıkartabilirler. H81H3-M4 anakarta GTX 1050 Ti alabilirsiniz, i7 4770 de taşıyabilecek bir kart.

Ancak seçtiğiniz kasa ve PSU'nun daha iyi alternatifleri olduğunu düşünüyorum. Bu ikilinin fiyatı ortalama 600 TL ve bütçeyi de bu fiyata göre varsayıyorum. Tavsiyem, Corsair Carbide Spec 04 ve High Power ECO 500W ikilisidir.

i7 4770, dediğiniz gibi hala güncel ve günümüz oyunlarında hala güzel performans çıkartabilirler. H81H3-M4 anakarta GTX 1050 Ti alabilirsiniz, i7 4770 de taşıyabilecek bir kart.

Ancak seçtiğiniz kasa ve PSU'nun daha iyi alternatifleri olduğunu düşünüyorum. Bu ikilinin fiyatı ortalama 600 TL ve bütçeyi de bu fiyata göre varsayıyorum. Tavsiyem, Corsair Carbide Spec 04 ve High Power ECO 500W ikilisidir.
Cevabınız için teşekkürler. Kasa olarak bir kaç model buldum, NZXT S340 + 600W 80+ ya da COOLER MASTER MASTERBOX LITE 5 RGB düşünüyorum.
Ekran kartı olarak GTX1060 3gb modeli de GTX1050Tİ dan çok pahalı değilmiş. İlerde de işlemci ve anakartımı güncellemeyi planlıyorum.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı