i7 4770 ve GTX 1660 Ti Darboğaz Sorunu

Hüsrevtas

Hectopat
i7 4770 işlemcim var, bir hevesle 1660 Ti aldım GamingX MSI marka. Oyunlarda yüzde 60 GPU, yüzde 90 CPU kullanımı var ve bütün hevesim kırıldı. İnsanlar darboğaz yapmaması gerekir dediler, sorun nedir yazılımsal mı?

Tüm grafikleri en yükseğe aldın mı? Çözünürlük ne? Hangi oyunlar? Kaç GB RAM'in var? Daha fazla ayrıntı belirtirsen daha iyi yardımcı olabiliriz.
Rainbow sSix Siege adlı oyunda ultra da veya düşük de bile olsa,gpu yüzde 60,cpu yüzde 95 oluyor.Ekran kartım incelemelerde 200 fpsin altına düşmemesi gerekir.
Tüm grafikleri en yükseğe aldın mı? Çözünürlük ne? Hangi oyunlar? Kaç GB RAM'in var? Daha fazla ayrıntı belirtirsen daha iyi yardımcı olabiliriz.
Rainbow sSix Siege adlı oyunda ultra da veya düşük de bile olsa,gpu yüzde 60,cpu yüzde 95 oluyor.Ekran kartım incelemelerde 200 fpsin altına düşmemesi gerekir.
8 gb ram var

Monitörüm 60 hz 1920 1080 p çözünürlükte.Ultrada yerine göre 90 ile 120 arası gidiyor.Ayarları en düşüğe alsam da aynı fpsi veriyor.
Vsync acarak FPS'yi 60'a sabitle. Monitorun 60 Hz oldugu icin daha ustu fark etmez zaten. Islemci yukseltmekten baska caren yok gibi gozukuyor. Arka planda islemci somuren uygulamalar acik mi diye bak, Kaspersky ile sistemi tarat ancak buyuk ihtimalle islemci yukseltmekten baska cozum yok.

Vsync acarak FPS'yi 60'a sabitle. Monitorun 60 Hz oldugu icin daha ustu fark etmez zaten. Islemci yukseltmekten baska caren yok gibi gozukuyor. Arka planda islemci somuren uygulamalar acik mi diye bak, Kaspersky ile sistemi tarat ancak bence islemci yukseltmekten baska cozum yok.
Anladım dediğini ama insanlar 1070 ti ile bile darboğaz yapmaz diyolar.Hatta 1080 ile bile diyende var gerçekten moralim çok bozuldu hevesim kaçtı.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı