i7 4770K GTX 750 Ti sistem oyunlarda FPS düşüşü oluyor

gangbeyiniz

Hectopat
RAM
8GB
SSD veya HDD modeli
LITEON 240GB SSD
Ekran kartı
GTX 750Ti
Anakart
H81H3-M7
İşlemci
i7 4770k
Merhaba, birkaç gündür oyunlarda droplar yiyorum bazen 1 saniye bazen uzun sürdüğü oluyor, işlemci ısınıyor diye şüphelenmiştim fakat ayrıyeten başka bir sorun olabilir mi? Son drop yediğimde işlemci ısısı 62 dereceydi. Fotoğrafta işeretlediğim alan böyle oluyor drop girince. Oynadığım oyun Knight Online.

Dosya Ekleri

• Screenshot_2.png
    Screenshot_2.png
    55,6 KB · Görüntüleme: 36
Merhaba, birkaç gündür oyunlarda droplar yiyorum bazen 1 saniye bazen uzun sürdüğü oluyor, işlemci ısınıyor diye şüphelenmiştim fakat ayrıyeten başka bir sorun olabilir mi? Son drop yediğimde işlemci ısısı 62 dereceydi. Fotoğrafta işeretlediğim alan böyle oluyor drop girince. Oynadığım oyun Knight Online.
Ekran kartı sürücünü güncellemeyi dene. Ayrıca oyun için gerekli sürücüleri güncelle veya kurmayı dene.

Dosya Ekleri

• Screenshot_3.png
    Screenshot_3.png
    40,4 KB · Görüntüleme: 36
Error scan yaptığım zaman hepsi yeşil gözüküyordu.

SSD'de sanırım sıkıntı interface CRC yazan kısım veri aktarımı yapılırken bozulan paketler oluyor. Durum olarak dikkat yazıyor zaten paket kaybı olduğu anda ekran kartı ve işlemci kullanımı birlikte düşmüş.

Driver Booster kullanabilirsin. Tabii güvenebiliyorsan ben bizzat güveniyorum.

Bakalım şu an oyundayım bitince deneyeceğim ekran kartını güncellemeyi.

SSD'de sanırım sıkıntı interface CRC yazan kısım veri aktarımı yapılırken bozulan paketler oluyor. Durum olarak dikkat yazıyor zaten paket kaybı olduğu anda ekran kartı ve işlemci kullanımı birlikte düşmüş.

Sorun bu olabilir, birkaç gündür art arda elektrikler gitti ve her elektrik gittiğinde bilgisayar açılırken BIOS'a atıyor beni bende SSD'nin kablosunu çıkartıp tekrardan takınca çözüyordum bu sorunu.

Sorun bu olabilir, birkaç gündür art arda elektrikler gitti ve her elektrik gittiğinde bilgisayar açılırken BIOS'a atıyor beni bende SSD'nin kablosunu çıkartıp tekrardan takınca çözüyordum bu sorunu.

Tavsiyem olarak Driver Booster kullanmayın derim. Evet SSD'de sorun olması mantıklı geliyor elektrik kesintilerinden sonra.

Geri
Yukarı