i7-4770K kaç sene daha götürür?

231981

Kilopat
Makaleler
1
Arkadaşlar hayatımda ilk defa Intel sistem kullanıyorum. Bu zamana kadar hep FX işlemcili AMD tabanlı sistemler kullandım. Ben bu zamana kadar sistem mi kullanmışım dedirtti :) Tekli çekirdek ve genel performans olarak bu kadar beklemiyordum. Elimde ki sistem arızalandığı için aslında bu Intel sistemi bir nevi idare etsin diye aldım. Hatta bir miktar para biriktirdikten sonra R5 5600'lü sistem toplayacaktım. Fakat Intel toplayasımda yok değil. 3 sorum olacak sizlere. Elimde ki ASUS Z97 Pro gamer ve i7-4770K'lı sistem kaç sene daha götürür? Bu sisteme maksimum hangi ekran kartını takıp kullanabilirim? AMD ve NVIDIA kartlardan örnek verebilirsiniz. Son olarak R5 5600'ün karşılığı hangi Intel işlemcidir ve hangisi daha performanslıdır?

Son düzenleyen: Moderatör:
Son olarak R5 5600'ün karşılığı hangi Intel işlemcidir ve hangisi daha performanslıdır?
12400F. 12400F genel olarak daha iyi ancak fiyat farki cok ise ucuz olan tercih edilmeli.

Bunun disinda 4770K hala guzel bir islemci, iyi bir overclock ile 6600/6600XT ile bir miktar darbogaz ile kullanmaya devam edilebilir.

Yeni konular

Geri
Yukarı