Ryzen 5600 oyun anlamında daha kaç sene götürür?

Muratt34

Yoctopat
Birçok kişide R5 5600 var. Şimdi bunun yanında ekran kartına hiç değinmeyelim de sadece işlemci üzerinde konuşursak eğer R5 5600 tahmini olarak daha kaç yıl götürür oyun anlamında?

Birçok kişide R5 5600 var. Şimdi bunun yanında ekran kartına hiç değinmeyelim de sadece işlemci üzerinde konuşursak eğer R5 5600 tahmini olarak daha kaç yıl götürür oyun anlamında?
Kesin konuşmayalım ama, 5600 cidden sağlam işlemci. 5-6 yıl gider daha düşünüyorum, belki de daha fazla.

Çok eski bir işlemci olan Fx 8350'yi (11 yıllık) ikinci bilgisayarımda hala kullanıyorum. Ama artık sürekli bir gelişme olduğu için tahminim 3 yıl 5 yıl sonra şu anki en iyi pc yetersiz olcak.

Çözünürlüğün 1440p ve üstüne çıktığını düşünürsek en az 5 sene daha götürür gibi duruyor.

Çok eski bir işlemci olan Fx 8350'yi (11 yıllık) ikinci bilgisayarımda hala kullanıyorum. Ama artık sürekli bir gelişme olduğu için tahminim 3 yıl 5 yıl sonra şu anki en iyi pc yetersiz olcak.
Ben pek katılmıyorum, DLSS ile (Muhtemelen RTX serisi bi ekran kartı kullanıyordur. AMD bi kart kullansa bile FSR var.) 5 seneden uzun gidecektir.

Ben pek katılmıyorum, DLSS ile (muhtemelen RTX serisi bir ekran kartı kullanıyordur. AMD bir kart kullansa bile FSR var.) 5 seneden uzun gidecektir.

Kankam 4090 ile 3090 arasında dünyalar kadar fark var. Her seri yükseldikçe aradaki fark da artacak. Oyu teknolojileri de bir yandan her zaman olduğu gibi hızlı gelişecek için maximum zorlasan 5

Kankam 4090 ile 3090 arasında dünyalar kadar fark var. Her seri yükseldikçe aradaki fark da artacak. Oyu teknolojileri de bir yandan her zaman olduğu gibi hızlı gelişecek için maximum zorlasan 5
4090 ve 3090 4K için ve hatta 8K da "bi şeyler deneyebilme" vaadinde bulunan ve bu sebeple varolan overkill kartlar. 1080p için dediğim gibi en az 5 sene götürecektir diye düşünüyorum.

Çok eski bir işlemci olan FX 8350'yi (11 yıllık) ikinci bilgisayarımda hala kullanıyorum. Ama artık sürekli bir gelişme olduğu için tahminim 3 yıl 5 yıl sonra şu anki en iyi PC yetersiz olacak.

Geçen gün kurtuldum FX-8300 işlemciden. i7 4770K'ya geçtim yemin ederim derin bir oh çektim. Oyun ve genel kullanımda o kadar fark ediyor ki anlatamam.

Yeni konular

Geri
Yukarı