4C/4T işlemciler kaç sene daha kullanılabilir?

Kullanırsınız diye düşünüyorum.

2. el olarak alacağım için 400 TL falan ödemem gerekiyor. Diğer türlü anakart değiştirmek zorunda kalacağım bu da bana nereden baksanız 1000 TL'ye yakın masraf demek.
Hocam i5 9500 2000 tl diye biliyorum sıfırı olsa olsa 800 olsun 400e bulduysanız ya sorunludur yada büyük şansa denk gelmişsinizdir diye düşünüyorum.

Hocam i5 9500 2000 tl diye biliyorum sıfırı olsa olsa 800 olsun 400e bulduysanız ya sorunludur yada büyük şansa denk gelmişsinizdir diye düşünüyorum.
2. elleri 1300 TL'ye bulunuyor. Şu an i3 9100F'in 2. el piyasası 800 - 900 TL. Satıp geçeceğim için 400 TL civarında para çıkacak benim cebimden. :)

2. elleri 1300 TL'ye bulunuyor. Şu an i3-9100F'in 2. el piyasası 800 - 900 TL. Satıp geçeceğim için 400 TL civarında para çıkacak benim cebimden. :)

Hocam bence işlemciyi yükseltmek yerine 11.nesile yatırım yapmak daha mantıklı, MSI B560M 5000 MHz'e kadar RAM destekliyor ve mükemmel soğutucu sistemi var. İmkanım olsa direk geçeceğim ama daha DDR4 sisteme geçemedim bırak 11.nesile geçmeyi 1.nesil Xeon işlemci kullanıyorum :D

Kullanırsınız diye düşünüyorum.

2. el olarak alacağım için 400 TL falan ödemem gerekiyor. Diğer türlü anakart değiştirmek zorunda kalacağım bu da bana nereden baksanız 1000 TL'ye yakın masraf demek.
400 TL fark şu andan itibaren minimum 4-5 sene gerekli olan çekirdek performansını kapatmaya
kesinlikle değer, 10400 gibi yeni nesil işlemcilerin oyun performansındaki tek artısı ise gerektiği yerde 2060S veya daha üst seviye modellerde 1080p gibi düşük çözünürlükler söz konusu olduğu zaman %20-25 oranında daha fazla performans artışı sunabilmesi, bu da oynanılan oyunun HT'nin etinden sütünden faydalanmasıyla ilgili bir olay, her oyunda yine bu kadar dişe dokunur bir fark yaratmaz ama yine de stabil bir frame-time tablosu bu gibi spesifik özel senaryolar için önemli bir parametre.

Hocam bence işlemciyi yükseltmek yerine 11.nesile yatırım yapmak daha mantıklı, MSI B560M 5000 MHz'e kadar RAM destekliyor ve mükemmel soğutucu sistemi var. İmkanım olsa direk geçeceğim ama daha DDR4 sisteme geçemedim bırak 11.nesile geçmeyi 1.nesil Xeon işlemci kullanıyorum :D
Acaba Xbox Series S almak yerine dediğiniz gibi mi yapsam? Ekran kartı piyasası düzeldiğinde de RX 570'i mi satar üstüne 1500 - 2000 TL ekler güçlü bir karta geçerim. Nerden baksak aynı hesap oluyor.

Acaba Xbox Series S almak yerine dediğiniz gibi mi yapsam? Ekran kartı piyasası düzeldiğinde de RX 570'i mi satar üstüne 1500 - 2000 TL ekler güçlü bir karta geçerim. Nereden baksak aynı hesap oluyor.

Hocam Xbox Series X konusunda bir fikrim yok fakat bence 11.nesile yatırım yapıp ileride ekran kartı yükseltmesi yapmak çok mantıklı ve eğer ekran kartınız 8 GB ise daha mantıklı miningciler RX 470 570 serisini tabiri caizse sömürüyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı