I7-4770k Overclock

1hesenov1

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar. Ben asus gryphon z87-de cpu overclock yapmak isdiyorum. CPU i74770k. Lütfen videolu türkçe anlatım ve ya resimli anlatım.
Cpu soğutucu Cooler Master Hyper 612. Günlük kullanımda kaç GHz kadar yapsam normal çalışır.?

Turbo Boost ile 3,9 GHZ'ye çıkabiliyorlar. Ancak anakart, işlemci ve soğutucununz iyi olduğu için voltajlı 4,2 GHZ frekans değerine stabil bir biçimde çıkabilirsiniz.

Kullandığınız anakartın BIOS menüsü, aşağıdaki incelemedeki BIOS menüsü ile yapı olarak aynı, ufak tefek grafiksel farklılıklar var.
Öncelikle aşağıdaki resimden nereden nereye girdiğimize bir bakın, voltaj frekans ayarlarını nasıl yaptığımıza bakın, BIOS'dan girip bir kurcalayın o ayarları, tabi kaydetmeyin.

Daha sonra tamamdır, ayarları yapabilecek seviyedeyim deyin. Ben size hemen ayarları nasıl yapmanız gerektiğini söyleyeceğim. Hangi voltaj ve frekans ayarlarını kullanmanız gerektiğini söyleyeceğim. Siz o değerleri BIOS'a işleyip F10'a basacak yani kaydedeceksiniz.
FX 4100 4.4 GHZ Overclock Rehberi
1,7-1,9 VCORE voltajı vermeniz gerekecek.

vmCoNNX

imgur: the simple image sharer

OC TUNER ayarını Manuel yapıpn ve çarpanı, işlemci 4,2GHZ'ye denk gelecek şekilde ayarlayın, attığınız fotoğraflarda göremiyorum o kısmı.
Ve voltaj kısmına gelip CPU Voltage Code değerini 1,26'dan 1,7'ye yükseltmelisiniz.

Yolladığınız fotoğraflar ne forum kurallarına uygun ne de benim size yardımcı olabilmeme. Resimlerinizi, mesaj penceresinin sol altında, Cevapla butonunun 1 sağında buluanan "Resim Yükle" butonunu kullanarak aktarmalısınız, aksi taktirde yöneticiler tarafından cezalandırılırsınız.
Hemen şimdi güncellerseniz iyi olur, imgur.com'dan yolladığınız linkleri kaldırmalısınız.

Resim yüklenmiyo 1mbdan cok. Nasıl atcam yüklenmiyosa

Yeniden çekib arcam resmleri doru şekilde bi zahmet bakarsın kardeşim. Eger yanlış yapdiysam özür dilerim

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı