i7 4770k Sistem

Caginks

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba Technopat Sosyal üyeleri.

jHgAbc2.png

Sistemimin son hali bu. Sistemim 3DSMAX programında çizim/render için kullanılıcak. Sistemimde eksik veya değiştirilebilecek bir parça varsa önerilerinizi bekliyorum.

Stokda olmadığı için soğutucuyu (Hyper 212 EVO) ekleyemedim.

Kafama takılan sorular ise şöyle:

1) GTX 780 ile GTX 780 Tİ arasında 626 TL ye değecek farklar var mı?

2) Anakart ileriye dönük bir anakart mı, inceleme videosunu izledim ve ileride çıkacak işlemcileri de desteklediğini gördüm, sizin yorumlarınızıda bekliyorum. Yoksa GRYPHON Z87 yeterli midir?

3) RAM seçiminde MHz yi dikkate alarak seçmedim, MHz nin render da etkisi var mıdır? Öneri ramlar nelerdir? Anakart önereceginiz ramleri destekler mi?

Yorumlarınız için şimdiden teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Gtx 780ti ile Gtx 780 arasında çok büyük bir fark yoktur. 1600 Mhz işlemci size yeter.

Örnek veriyorum zotacın gtx780 ve 780 ti modeli arasında size göre büyük olmayan bir fark vardır. Eğer arkadaş CPU değilde GPU render alıcaksa (ki zaten artık iş GPU rendera gidiyor işlemci ve ram kasma devri bitiyor yavaş yavaş) kesinlikle bütçesinin el verdiği kadar yüksek bir tık yüksek ekran kartı almalı.

GPU render'da cuda çekirdekleri iş yapar, örneğin octane render programı SLI dinlemez ekran kartını slota tak bana bırak der, cuda core'ları ile müthiş bir render alır, haliyle o fark yok dediğin iki ekran kartı arasındaki 576 cuda çekirdeği büyük sahnelerde hatrı sayılır bir zaman tasarrufuna, enerji tasarrufuna yani verimliliğe neden olur. Sadece bir kere alıp uzun sürece kullanacağı bir parçadan bahsediyoruz.

Arkadaşım, alabildiğin en iyi ekran kartını , bütçen varsa TİTAN öneriyorum nedenini istersen açıklarım, alabildiğin en iyi kalitede en yüksek Hertz'de ram'i öneriyorum. Sahnesine göre değişiyor, bazı sahnelerde açında 7 gb ram gidiyor, rendera tıklayınca 14 oluyor. O yüzden kendi ihtiyacını tanımla ve ona göre hareket et. Oyuncular için SLI %20 performans verirken sen %100 performans artışı sağlayabilirsin , çünkü farklı yollardan koşuyorsun.

Son düzenleyen: Moderatör:
örnek veriyorum zotacın gtx780 ve 780 ti modeli arasında size göre büyük olmayan bir fark vardır. Eğer arkadaş CPU değilde GPU render alıcaksa (ki zaten artık iş GPU rendera gidiyor işlemci ve ram kasma devri bitiyor yavaş yavaş) kesinlikle bütçesinin el verdiği kadar yüksek bir tık yüksek ekran kartı almalı. GPU render'da cuda çekirdekleri iş yapar, örneğin octane render programı SLI dinlemez ekran kartını slota tak bana bırak der, cuda core'ları ile müthiş bir render alır, haliyle o fark yok dediğin iki ekran kartı arasındaki 576 cuda çekirdeği büyük sahnelerde hatrı sayılır bir zaman tasarrufuna, enerji tasarrufuna yani verimliliğe neden olur. Sadece bir kere alıp uzun sürece kullanacağı bir parçadan bahsediyoruz. Arkadaşım, alabildiğin en iyi ekran kartını , bütçen varsa TİTAN öneriyorum nedenini istersen açıklarım, alabildiğin en iyi kalitede en yüksek Hertz'de ram'i öneriyorum. Sahnesine göre değişiyor, bazı sahnelerde açında 7 gb ram gidiyor, rendera tıklayınca 14 oluyor. O yüzden kendi ihtiyacını tanımla ve ona göre hareket et. Oyuncular için SLI %20 performans verirken sen %100 performans artışı sağlayabilirsin , çünkü farklı yollardan koşuyorsun.

Uzunca açıklamanız için teşekkürler, GTX 780 seni kendi başına değerlendirirsek render için iyi bir kart mıdır?

Ayrıca anakart hakkındaki düşüncelerinizi ve önerileriniz de almak isterim

Sadece 3ds max üzerine mi yoğunlaşıyorsun ? Eğer öyleyse öncelikle 2014 versiyonunu şiddetle öneririm. Çünkü nitrous driver'ı güncellenince ben viewportta iki buçuk kat fps artışı aldım, gözlerime inanamadım ilk çok ilginç bir deneyimdi. CPU render alıyorsan işlemciye ve rame yüklen, ikisini ağlatmıcak bi anakart yanlarına yakışır bir ssd ile yürü. GPU render alıcaksan şayet , cuda çekirdeğine önem ver ve daima gözün yüksekte olsun GPUya yüklen bütçen ile.

Sorduğun soruya tam olarak cevap veremiyorum, çünkü vray ile CPU render alırsan işlemcin çalışır, başka bir program ile GPU render alıcaksan ekran kartın çalışır, kesinlikle nVidia almalısın. Quaddro devri bitti nitrous driver'ı bu hale geldikten sonra ve TİTAN piyasaya çıktıktan sonra. Söylediklerime tek tek cevap verirsen soru'nu cevaplayacağım.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı