I7 4770K Sisteme Önerileriniz

Hakan Günay

Hectopat
Arkadaşlar ve abilerim hepinizin affınıza sığınarak benzer yeni bir konu açıyorum. Son rotüşleri yapıyorum bilgisayar için. Yarın alacağım 3600 limit belirledim kafamda suanki verecegim sistem 3380 e geliyor. Ve birkaç sorum olacak size.

ANAKART//MSI Z87-G45 GAMING
İŞLEMCİ//INTEL CORE I7 4770K
EKRAN KARTI//ASUS GTX770 DIRECTCU II O.C.
RAM//GSKILL 8GB (2X4GB) RIPJAWSX DDR3 1600MHZ CL9 1.5V DUAL KIT RAM
HDD//WD 3.5" 1TB CAVIAR BLUE
KASA//COOLER MASTER HAF 912 ADVANCE
DVD//ASUS DRW-24F1ST 24X ± DOUBLE LAYER SATA DVD YAZICI
MONİTÖR//ASUS 23" VX238T GENİŞ EKRAN LED MONİTÖR

SORU1- Aradaki 220 tl lik farka CORSAIR 128GB FORCE GS SERISI SATA 3.0 SSD mi almalıyım? Yoksa o farka sizce monitörümü değiştirmeliyim?
SORU2- Kasa hakkında kafam karışık psu lu cooler master haf 912 advance mi yoksa psulu corsair r400 mü almalıyım? Yoksa onların yerine boş kasa+psu mu almalıyım?
SORU3- Rami gskill mi almalıyım yoksa corsair mi almaliyim?
Tavsiyelerinizi merakla bekliyorum şimdiden yazacağınız cevaplar için şimdiden teşekkür ederim hepinize. Benzer ikinci bir konu açtığım ikinci kez affınıza sığınıyorum.

1- SSD için diğer parçalardan kısmak mantıklı olmayacaktır. İlerde "keşke SSD alsaydım" diye söylenmeyeceğinize eminim.
2- İçinde PSU bulunan kasalardan seçim yapmak daha kârlı ve iyi bir seçim olabilir. Corsair 400R seçebilirsiniz.
3- RAM'inizin markası, size ekstradan performans sağlamaz. GSkill de, Corsair da iyi markadır. Herhangi birini seçebilirsiniz.

Aşağıda linkini verdiğim incelemeye göz at. Daha geniş bilgi sahibi olursun, karar vermen kolaylaşır.
https://www.technopat.net/forum/kullanici-incelemeleri/35380-asus-vx238h-kullanici-incelemesi.html

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı