i7 4770K ve i5 4670K

3DsMax ile ilgili bir bilgi yok ama şöyle Adobe Premiere programında yapılan bir test var. i7-4770K, i5-4670K'dan 6 saniye daha çabuk yapmış. Tabii bu sadece bir test, yapacağın işin boyutuna göre değişir işi kaç saniyede bitireceği ama i7 daha çabuk yapacaktır her zaman.

Yapacağın işler ağır olsaydı i7 alabilirdin ama çok ciddi işler değilse i5 yeterli olur tabiki.

1234.jpg

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Arkadaşa katılıyorum 4690 alabilirsiniz i7'de gönlünüz kaldıysa 4790 alabilirsiniz fakat 4790 , 4670 , 4670k , 4690k , 4790 bunlar sizi üzmez 4690 alın siz overclock ile uğraşmayın .

4790 4770k'dan daha iyi :like: .

Hım anladım. Tamam ekran kartı için GeForce GTX 760 düşünmekteyim. Onun pek sorun yaratacağını sanmam en çok fark ondaysa. Sağ olun hocam.

OverClock ile az da olsa uğraşacağımı tahmin diyorum. O bakımdan bir K serisi düşündüm. Cevabınız için teşekkür ederim.

Size 4690 gtx 770 alın derim yada 4690k gtx 770 alın . Daha iyi olur veyahut gtx 760 yetecek size eminim gtx 760 + 4690k + ssd iyi olur .

İlk başta 770'i düşündüm hocam da işte öğrenci işi olunca bir de destek atan olmayacak, o bakımdan 770 beni biraz aşıyor. 4690 kesin olacak da, K'lı mı k'sız mı, onu mağaza mağaza gezmeye başladığımda karar vereceğim artık. :) GTX 760 1-2 sene üzmez beni diye tahmin ediyorum hocam.

SSD kesin olacak zaten o artık hayatın bir gerçeği. :) Makine tam olarak şöyle olacak,
4690 (sayenizde)
gtx760
MSI Gaming 5 anakart
SSD
32 GB Ram. (Bazı mühendislik işleri gereği 32 lazım. :) )

Ram ve SSD markası üzerine çok düşmedim. Artık şu 3 önemli bileşeni topladıktan sonra, kalan paraya göre bir şeyler ayarlayacağım.

Sistem güzel olmuş iyi olmuş ama 32 gb ram fazla 16 gb'ye indir onu araya mühendislik giriyorsa bekleyin size bi tane toplayayım .

Öyle özel bir makine şart değil sadece işin RAM kısmı önemli ve yeterli. Çok fazla kombinasyon ve çok aşırı hesap işleri yapılıp bunları RAM'de tutmak gerekiyor, ardından kolayca erişim sağlanabilmesi de bizim için önemli oluyor. Okuldaki makinelerden biliyorum, boktan bir Xeon alıp, GB GB RAM takmışlar. :) Onun dışında aman aman bir sisteme ihtiyaç yok. :) Ama tabi fikrinizi de görmek isterim. İyi olur. :)

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı