i7 4770K ve RX 580 Sistemin Isınıp Kendini Kilitlemesi

BhuRock

Hectopat
Daha fazla  
Birkaç hafta önce sistemimi güncelledim ancak işlemcinin kasa kapağı kapalıyken ısınmasını engelleyemedim. PC Özellikleri:
  • MSI H81M-P33
  • i7 4770K
  • Sapphire RX 580 4 GB
  • Kingston 8 RAM
  • Dark Freezer X94RD

İşlemci soğutucusunu aldım ama kasayı kapalı kullanamıyorum. Önceden i3 4160 ve stok soğutucu vardı böyle bir sıkıntı yoktu. Bu arada Kasa Modeli Cooler Master Elite 311. Ne önerirsiniz, Tavsiyeleriniz neler..

Şimdiden çok teşekkürler.
46794908_294577027931999_2966264427919179776_n.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
MSI Afterburner ile oyuna girin. Değerleri açın ısı değerleri falan. Daha sonra telefon ile kapanana kadar çekmeye çalışın ve videoyu yükleyin. Öyle bir bakalım. Yalnız bilgisayar kitliyor derken kapanıyor mu? Bunun ısı problemi olduğundan emin misiniz? Belki PSU'da bir sorun vardır. Sistem kapanmıyorsa telefon ile çekmenize gerek yok ekran görüntüsünü buraya atın.

Merhaba,
Aslında kasa kapaüı kapatıldığında daha iyi serinlemesi lazım sistemin. Adım adım gidecek olursak...

1. İşlemcinin arkasında gözüken büyük fan; kasa içindeki sıcak havayı dışarı atıyor değilmi ? Sıcak havanın dışarı atılması gerek çünkü.
2. Kasanın önünden kasanın içerisine yine fanla temiz ve serin hava girişi varmı? Kasa içerisinde hava sirkülasyonun sağlanması gerek çünkü.
3. Kasanın markası modeli ne ? Kasayı koyduğun konum / yer hava almasını, havanın dışarı atılmasını engelliyor olabilirmi ?

Ref:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Kolay gelsin,

MSI Afterburner ile oyuna girin. Değerleri açın ısı değerleri falan. Daha sonra telefon ile kapanana kadar çekmeye çalışın ve videoyu yükleyin. Öyle bir bakalım. Yalnız bilgisayar kitliyor derken kapanıyor mu? Bunun ısı problemi olduğundan emin misiniz? Belki PSU'da bir sorun vardır. Sistem kapanmıyorsa telefon ile çekmenize gerek yok ekran görüntüsünü buraya atın.

Derece 70 80 arası iken Siyah ekrana atıyor otomatik. Video yu nasıl atıcağımı bulamadım kapağı kapatıp bf1 açtım aynısı oldu şuan.
Merhaba,
Aslında kasa kapaüı kapatıldığında daha iyi serinlemesi lazım sistemin. Adım adım gidecek olursak...

1. İşlemcinin arkasında gözüken büyük fan; kasa içindeki sıcak havayı dışarı atıyor değilmi ? Sıcak havanın dışarı atılması gerek çünkü.
2. Kasanın önünden kasanın içerisine yine fanla temiz ve serin hava girişi varmı? Kasa içerisinde hava sirkülasyonun sağlanması gerek çünkü.
3. Kasanın markası modeli ne ? Kasayı koyduğun konum / yer hava almasını, havanın dışarı atılmasını engelliyor olabilirmi ?

Ref:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Kolay gelsin,

1.Yani video daki gibi kapalı kasa arkası açık ve sıcak havayı dışarı atıyor
2. Kasa önünde fan yok ama daha önceden böyle bir problem yoktu.
3. Cooler Master Elite 311 markası modeli. Kasa masa seviyesinde ve açık konumda

Ekran kartını macunladın mı
Ekran kartının fan hızı otamatiktemi oyuna girince hızı artıyormu

Ekran kartını yeni aldım macunlamadım.
otomatikte bazen çalışmıyor dereceye göre hız artıyor.
Maksimum olan dereceler bu. Pc kapanmadı ama monitör güç kesti tekrar açtım.Pubg de göstermek isterim ama onda da yanlış gösteriyor bilgileri

Dosya Ekleri

• 46828864_294227887868556_6455108998600327168_n.jpg
    46828864_294227887868556_6455108998600327168_n.jpg
    879,1 KB · Görüntüleme: 60
Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı