Çözüldü i7 4771 3.7 GHz'i geçmiyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

akt

Hectopat
Yer
İstanbul
i7 4771 işlemcim var. Yabancı forumlarda 4.2 GHz'e kadar overclocklanabildiği belirtilmiş ancak bununla ilgili en ufak bilgi yok. Intel Extreme tuning Utility'de test yaparken işlemcim Max 57 dereceyi görüyor. Ve test yapılırken "Current/EDP limit throttling" yes-no arası gidip geliyor. İşlemcim ısınmamak için kendini kısıtladığını düşündüm. Bu ayar ile ilgili bilgi verebilecek var mı?
Not: İşlemcim 3.7 GHz'i geçmiyor. BIOS'ta Turbo mod ile ilgili her şey açık.

O ayarı kapatabilirsiniz isterseniz. İşlemci yük fazla voltaj sıcaklık gibi koruma amacıyla olan bir ayar diye biliyorum.
Eğer OC yapmak istiyorsanız BCLK veya FSB değerini değiştirerek OC yapabilirsiniz.

i7 4771 overclock mu destekliyormuş?

Hocam o i7 4770K dır.

Kullananlar edilebildiğini söylüyor ama fazla bilgi yok çünkü fazla bilinen ya da kullanılan bir işlemci değil.

O ayarı kapatabilirsiniz isterseniz. İşlemci yük fazla voltaj sıcaklık gibi koruma amacıyla olan bir ayar diye biliyorum.
Eğer OC yapmak istiyorsanız BCLK veya FSB değerini değiştirerek OC yapabilirsiniz.

Nasıl yapabilirim BIOS üzerinden mi yoksa Intel'in bahsettiğim programı üzerinden mi?

Kullananlar edilebildiğini söylüyor ama fazla bilgi yok çünkü fazla bilinen ya da kullanılan bir işlemci değil.

Nasıl yapabilirim BIOS üzerinden mi yoksa Intel'in bahsettiğim programı üzerinden mi?

BIOS üzerinden tabii anakartında desteklemesi lazım. Anladığım kadarıyla çarpan kilidi kapalı işlemci.
Anakartınız nedir acaba?
Modeli de lazım.

4770K overclock yardımıyla 4,2 GHz olabiliyor. 4771 hiç desteklemiyor zaten. Fakat sizin işlemcinizin 3,7'de kalmaması, 3,9 GHz'ye kadar çıkabilmesi lazım.

Geri
Yukarı