i7 4790 100 Dereceye Kadar Isınması

Dosya Ekleri

• Degerler.jpg
    Degerler.jpg
    126,5 KB · Görüntüleme: 90
Son düzenleme:
Attığınız oyun içi değerlerde darboğaz söz konusu. Acaba oyunu hangi çözünürlükte oynuyorsunuz ? Ayrıca fanınız çok kaliteli durmuyor onun yerine kule tipi kaliteli bir soğutucuya geçmek daha mantıklı olur.

Darboğazın sebebi hangi parçadan kaynaklanıyor onuda açıklarsanız ona göre parça değişimi yapabilirim. Kule tipi bir soğutucu önerebilir misiniz ?
Çoğu oyunu 1440/900 çözünürlükte oynuyorum.

Normalde o işlemcinin o ekran kartına 1440x900 de bile darboğaz yapmaması gerekir. İşlemci darboğazı yaşıyorsunuz. İşlemciniz ısınıp frekans düşürüyor darboğaz oluyor büyük ihtimalle. En kesin çözüm kule tipi kaliteli bir soğutucu almak.

Zeki bey anladığım kadarıyla parça ile ilgili bir problem yok. Soğutucu kalitesiz olduğu için yaşıyorum o darboğazı doğru anladıysam. Bana yeni güzel bir kule tipi soğutucu önerir misiniz rica etsem ?

Zeki bey anladığım kadarıyla parça ile ilgili bir problem yok. Soğutucu kalitesiz olduğu için yaşıyorum o darboğazı doğru anladıysam. Bana yeni güzel bir kule tipi soğutucu önerir misiniz rica etsem ?
İşlemcide bir problem olduğunu sanmam. İlk önce kasa kapağını açın ve bir ısınma testi yapın. Yine ısınıyorsa. Soğutucuyu değiştirin. Ayrıca kasayı açmışken işlemci soğutucusunu elinizle hafifçe sağa sola hareket ettirmeye çalışın. Belki soğutucunuz yerine oturmamıştır.

Boşta 30°-40° olup yükte 80° üzerine çıkıyorsa önceliğin kasadan ziyade bence işlemci soğutucu değiştirmek olmalı. Eğer kalitesi kanıtlanmış işlemci soğutucuyla yükte ısı sorununu halledebilirsen masrafını azaltmış olursun. Yukarda önerilen soğutucuyu tavsiye etmem 120 MM fanlı 4 bakır ısı borulu bir soğutucu almaya çalış derim.

Akasa Nero 3 120 mm Intel-AMD Uyumlu Hava Soğutucu

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı