i7 6700K Oyunda 90 Dereceye Kadar Isınması

mustafaerbay

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar bende i7 6700k işlemci GTX 1060 3 GB AMP ED, 16GB RAM, Z170 anakart var ancak işlemcim çok fazla ısınıyor.

Örneğin CS:GO'ya bakarsak fps_max 0 yaptığımda son ayarlarda yaklaşık 300-400 FPS hatta bazen 500'e çıkıyor ancak işlemci 95 dereceyi görüyor ama fps_max 120 komutunu kullanırsam 75 dereceyi geçmiyor ayrıca monitörüm 60 Hz Phlilips monitördür.

Ben daha öncede bunlarla alakalı bir yorum görmüştüm ancak tam anlayamadım şimdi bu ekran kartı fazla FPS verince işlemci niye ısınıyor ve bunun monitörle ne alakası var. En basitinden Minecraft oynarken bile 90 dereceye çıkıyor işlemcim yardım edin acil.

Son düzenleyen: Moderatör:
Ekran kartınız daha fazla FPS vermek için işlemcinizin gücüne gerek duyuyor. Ekran kartının oluşturduğu verilerin hesaplanmasını işlemci yapıyor haliyle gayet doğal bir durum. İşlemciye binen yük arttıkça ısınması gayet doğal. Sorununuza gelecek olursak 90 derece yüksek bir sıcaklık. Termal macun yenileyin fakat ayarında sürün videoları izleyip. Eğer yine fayda etmez ise soğutucunuz yetmiyordur. Bunlara ek olaran kasanın hava akışı kötü olmasıda sıcaklığın artmasını sağlar.

T
Ekran kartınız daha fazla FPS vermek için işlemcinizin gücüne gerek duyuyor. Ekran kartının oluşturduğu verilerin hesaplanmasını işlemci yapıyor haliyle gayet doğal bir durum. İşlemciye binen yük arttıkça ısınması gayet doğal. Sorununuza gelecek olursak 90 derece yüksek bir sıcaklık. Termal macun yenileyin fakat ayarında sürün videoları izleyip. Eğer yine fayda etmez ise soğutucunuz yetmiyordur. Bunlara ek olaran kasanın hava akışı kötü olmasıda sıcaklığın artmasını sağlar.
Termal macun yeni ancak intelin normal stok fanı var sorun galiba ondan ama ben simdi Msi core frozr l alsam tüm sorun çözülürmü yani o sogutucuyu alsam oyundayken normal sicaklik degeri olan 60 70 e inermi? Benim icin onemli olan bu hatta 70 derece bir islemci icin yuksek sicaklik
Boyle olmaması gerekiyor aslında

75'e kadar normal değerler. Fakat stok soğutucu ise aldığınız değerler gayet normal. Soğutucu değiştirirseniz çok daha iyi sonuçlar alırsınız kule tipi bakır boruları olan soğutucular işinizi görecektir. OC yapacaksanız baya sağlam bi hava soğutma almanız lazım veya sıvı soğutma da yapabilirsiniz.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı