i7 4790 CS:GO düşük CPU kullanımı

do not interfere

Hectopat
Makaleler
2
Yer
Ankara
Uzun zaman sonra bilgisayarıma CS:GO yükledim fakat oyun içerisindeyken ekran kartım %70 civarı kullanılıyor. Fakat işlemcim %20-%30 kullanımdan fazlasını geçmiyor. Görev yöneticisinden görüntülüyorum. Denildiğine göre CS:GO işlemci bazlı bir oyun fakat benim işlemcim neden %20'sini kullanıyor?

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam, ben sıkıntı göremedim. Kullanım iyi. Herkes yüksek CPU kullanımından şikayetçi.

GT730 kullanıyorum 50FPS normal mi sizce onca ayar yapmama rağmen.

GT730 bayağı kötü bir ekran kartı maalesef. O yüzden 50 FPS normal. Normalde i7-4790 bayağı iyi bir işlemci hani çok da iyi değil ama yine de iyi. Daha iyi bir ekran kartı alarak kullanabilirsiniz o işlemciyi darboğaz olmadan. Ekran kartı alacaksanız bir konu açıp bütçenizi de belirterek sorabilirsiniz millete.

GT730 bayağı kötü bir ekran kartı maalesef. O yüzden 50 FPS normal. Normalde i7-4790 bayağı iyi bir işlemci hani çok da iyi değil ama yine de iyi. Daha iyi bir ekran kartı alarak kullanabilirsiniz o işlemciyi darboğaz olmadan. Ekran kartı alacaksanız bir konu açıp bütçenizi de belirterek sorabilirsiniz millete.

Fakat oyunu geçen yıl oynarken video da çekerken 200FPS'leri gördüğüm oluyordu şu an sıkıntı yaşıyorum sebebini anlayamadım. Buyurun linki.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Şu an aynı AWP haritasında 70FPS'i geçemiyorum.

Darboğaz sadece ekran kartı yüksek işlemci düşük olunca olmuyor tam tersi durumlardada oluyor busefer işlemcide kendini tam kullanamıyor. Sorunaza gelecek olursak 1 sene içinde birçok günceleme gelmiş olabilir CS:GO ya bu da fpsnizi etkilemiş olabilir ya da bilgisayarınızda bir virus olabilir temiz kurulumda yapabilirsiniz.

Fakat oyunu geçen yıl oynarken video da çekerken 200FPS'leri gördüğüm oluyordu şu an sıkıntı yaşıyorum sebebini anlayamadım. Buyurun linki.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Şu an aynı AWP haritasında 70FPS'i geçemiyorum.

Bilgisayarınızı Malwarebytes 4 - Güncellemeler buradan bunu indirip taratın ve zararlı çıkan şeyleri karantinaya alıp silin. Windows'un bütün güncellemelerini yapın. Sürücüleri Yükle | NVIDIA buradan ekran kartınızın en son güncel driverını Windows sürümünüze ve bitinize göre indirin ilk olarak ama yüklemeyin hemen. İlk olarak DDU ile Sürücü Kaldırma Rehberi buradan DDU denen programla ekran kartınızın driverını güvenli modda silin. Sildikten sonra ise indirdiğiniz güncel driverınızı yükleyin. Bunları yaptıktan sonra olmazsa oyunda çoklu cpu ayarını etkinleştirin ve CS:GO İçin En İyi Performans Ayarları Nasıl Yapılır? - Technopat burda söylenenleri yapın. Bunların hiçbiri olmazsa arkadaşın dediği gibi gelen güncellemeler dolayısıyla olmuş olabilir bu sorun.
Hepsini yaptıktan sonra olup olmadığını yazarsanız sevinirim.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı