i7 4790 işlemci boşta 109 dereceye kadar çıkıyor

100 derece kaynama sıcaklığı. İşlemcinin kendisini kapatmaması çok saçma. Sorun çok komplike bir sorun ve donanımsal olduğu için uzaktan anlamak mümkün değil. İşlemcinin üzerinde jelatin gibi birşey var mı? Bir yerde görmüştüm arkadaş yeni işlemci almış üzerindeki jelatini sökmeden macun sürüp fanı takıp denemiş ve ısınıp kapandığını yazmış. Bi kontrol edin.
Sistem uzun zamandır bende ilk defa böyle bir sorun yaşadım.

Biraz saçma gelebilir ama işlemci fanı hava akışı ters olabilir mi?
Hani termal değişiminde montajı yanlış yapma ihtimalin var mı?
Bugün böyle bir hata yapmış olabilirim diye tekrar açtım kasayı, soğutucuyu söküp tekrar taktım yarın bir daha kontrol ederim teşekkürler.

109 Celcius derece olduğuna emin misin? O 109 Fahrenheit derece olmasın. 109 Fahrenheit derece yaklaşık 42 Celcius dereceye tekabül ediyor. Zaten bildiğim kadarıyla işlemci 100 Celcius dereceye ulaştığında kendini otomatikman kapatıyor.

Son düzenleme:
109 Celcius derece olduğuna emin misin? O 109 Fahrenheit olmasın. 109 Fahrenheit yaklaşık 42 Celcius dereceye tekabül ediyor. Zaten bildiğim kadarıyla işlemci 100 Celcius dereceye ulaştığında kendini otomatikman kapatıyor.
Derecelere tam hakim değilim hocam. 100 derece kaynama sıcaklığı diye biliyorum belki değerler farklıdır. :)

Geri
Yukarı