i7-4790 RTX 3070'i besleyebilir mi?

Çok ama çok zor. Zaten sisteminiz DDR3 olduğundan komple bir yenilik yapmanız daha sağlıklı olur.
Haklısınız ama yenilik yapmaya kalktığımızda masraf çok oluyor şuan RX 590 Nitro+ Special Edition i7-4790 kullanıyorum.
SSD var HDD var Kasam var onlar dışında komple değiştirmem gerekiyor zannediyorum.

Ya şu besleme beslememe muhabbetine ben bitiyorum abi. Şimdi ben düşük grafik isteyen bir oyuna giriyorum fakat işlemci kullanıyor. i5 7600 ve GTX1050ti var. Ekran kartının %35 civarında bir kullanımı var şimdi ne demek bu işlemcim GTX1050ti'ı besleyemiyor mu? Ha bazı oyunlarda da %40 işlemci kullanıyor %100 ekran kartı kullanıyor.
Nedir olay peki? Donanımın sana akıcı bir oyun deneyimi sunabiliyor mu? Olay budur.
O işlemci sana birçok oyunda 100FPS altını göstermez bile. Tamam işte yani grafik ayarlarını komple açarsın ekran kartı %80-%90 kullanılır 100 FPS altını da görmezsin. Bu kötü bir şey değil. Hatta çok daha üst düzey grafik gücü gerektiren oyunlar gelecek ileride muhakkak. O zaman tam kullanır.
Al yani hocam donanım alırken "besler mi acaba?" diye düşünerek düşük segment ürün alınmaz. Ne kadar bütçe ayırabiliyorsan ayır ver parayı al güzel bir şey. Ama almak için de kendini zorlama.
Burada şimdi çoluğa çocuğa kalsan sana düşük model kartlar önerecekler besleyemez diye.

Haklısınız ama yenilik yapmaya kalktığımızda masraf çok oluyor şuan RX 590 Nitro+ Special Edition i7-4790 kullanıyorum.
SSD var HDD var Kasam var onlar dışında komple değiştirmem gerekiyor zannediyorum.
1080P İçin gayet yeterli bir sisteminiz var RTX 3070 parasını biraz daha biriktirip elinizdeki sistemi de satıp 2K İçin ayrı PC toplarsınız.

Yeni konular

Geri
Yukarı