i7-4790 RTX 3070'i besleyebilir mi?

Şimdi ekran kartını al, imkanın el verdiğinde yeni bir anakarta işlemciye falan geçersin. Ama emin ol acelesi yok. 1080p'de bile o sistem gül gibi oyun oynatır sana. Olay bu. Bazıları gibi MSI Afterburner fantezisi yapmayacaksan, amacın oyun oynamaksa hiç düşünme bile.

Şimdi ekran kartını al, imkanın el verdiğinde yeni bir anakarta işlemciye falan geçersin. Ama emin ol acelesi yok. 1080P'de bile o sistem gül gibi oyun oynatır sana. Olay bu. Bazıları gibi MSI Afterburner fantezisi yapmayacaksan, amacın oyun oynamaksa hiç düşünme bile.

Şu an 2K'da oynuyorum gül gibi oynatıyor bazı oyunlarda 60 FPS vermese de.

Haklısınız ama yenilik yapmaya kalktığımızda masraf çok oluyor şuan RX 590 Nitro+ Special Edition i7-4790 kullanıyorum.
SSD var HDD var Kasam var onlar dışında komple değiştirmem gerekiyor zannediyorum.
3070 alacak paranız varsa o parayı yatırım aracı olarak kullanın. RX590 1-2 sene daha 1080P’de üzmez sizi. Daha sonra upgrade yaparsınız.

Şu an 2K'da oynuyorum gül gibi oynatıyor bazı oyunlarda 60 FPS vermese de.
Şu anda 60FPS vermemesinin sebebi ekran kartıdır. İşlemci 720p'de kaç FPS verirse 4k'da da aynı FPS'i verir. Dediğim gibi ekran kartını yükselt. Sadece FPS sayacını aç otur oyununa, bak keyfine. Yok "işlemci tam besleyemez o ekran kartını alma daha düşük bir şey al, mahvolursun, batarsın." falanmışta filanmış. Ekran kartı %100 değil de %80 kullanılıyormuş. Ne değişti 180 FPS almadın da işte 150-160 aldın. Hiçte bir şey olmaz hocam boşver. Para sokaktan toplanıyor olsa hepimiz i9 10900k'lı sistem toplardık. Onlar beslesinler ekran kartını %100 😄

Bak burada i7 4790K %30 kullanılırken RTX2080 Ti %100 kullanımda. Demek ki neymiş RTX2080 Ti i7 4790K'yı besleyemiyormuş (!) 😄

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Ekran kartını al keyfine bak hocam.
Yukarıda sana attım. Yukarıdaki değerler seni tatmin edecekse ki etmemesi için hiçbir sebep yok. Al geç ekran kartını. Bak yukarıda bir tanesi sana RX590 önermiş. 😄

Son düzenleyen: Moderatör:
Artı -1 Eksi
@FingoIfin Azıcık bilgin olsa alttaki yazılanlara baksan yapılan O.C'un ne kadar olduğunu görürdün. Büyük bir O.C yapıyorsun 2K her şeyi Ultra'ya alınca anca besliyor. O İşlemci stok hali ile 3070 modelini beslemesi imkansız. Sen daha okuduğunu anlayamıyorsun, çocuk fazla ise ne olmuş? Senden on kat daha bilgiye sahiptir hepsi. RX 590 Önermişim hahaha. RX 590 Önermedim ben orada 1080P İçin yeterli bir sisteminiz var RTX 3070 alıp darboğaz ile oyun oynayamamak yerine o kartın parasını biriktirip sistemini de satıp 2K için ayrı bir sistem toplamasını belirttim.

Şu anda 60FPS vermemesinin sebebi ekran kartıdır. İşlemci 720p'de kaç FPS verirse 4k'da da aynı FPS'i verir. Dediğim gibi ekran kartını yükselt. Sadece FPS sayacını aç otur oyununa, bak keyfine. Yok "işlemci tam besleyemez o ekran kartını alma daha düşük bir şey al, mahvolursun, batarsın." falanmışta filanmış. Ekran kartı %100 değil de %80 kullanılıyormuş. Ne değişti 180 FPS almadın da işte 150-160 aldın. Hiçte bir şey olmaz hocam boşver. Para sokaktan toplanıyor olsa hepimiz i9 10900k'lı sistem toplardık. Onlar beslesinler ekran kartını %100 😄
Biliyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bak burada i7 4790K %30 kullanılırken RTX2080 Ti %100 kullanımda. Demek ki neymiş RTX2080 Ti i7 4790K'yı besleyemiyormuş (!) 😄 😄

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Ekran kartını al keyfine bak hocam.
Forumun %80'i çocuk, abartısız söylüyorum bak. Öyle saçma sapan fikirler veriyorlar ki aklın hayalin almaz şu forumda. Yukarıda sana attım. Yukarıdaki değerler seni tatmin edecekse ki etmemesi için hiçbir sebep yok. Al geç ekran kartını. Bak yukarıda bir tanesi sana RX590 önermiş. 😄 😄 😄 😄

Benim işlemci stok güzel kardeşim o adam hayvan gibi O.C yapmış gene bazı oyunlarda darboğaz görülüyor. Ayrıca adam 4.6GHz çıkarmış 84-85 derecelerde geziyor bazı oyunlarda, sağlam soğutma şart. Kaldı ki sistem stabilitesi çok iyi olacağını düşünmüyorum ben şahsen. Çünkü o işlemci için önerilen en fazla O.C 4.4GHz diye biliyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı