i7-4790 RX 560 oyunlarda FPS düşmesi

Daha fazla  
RAM
Crucial-8Gb-MHz 1600 (DDR3)
SSD veya HDD modeli
Wd 1TB
Ekran kartı
Asus arez rx 560 2gb
Anakart
Ecs-h81h3-m4
İşlemci
İntel i7-4790 3.6ghz
Merhaba arkadaşlar, bilgisayarımda oyun oynarken özellikle yeni nesil oyunlar oynanmayacak kadar aniden FPS düşüyor.

sistemim:
Anakart: ECS-H81H3-M4
İşlemci: Intel i7-4790 3.6GHz
RAM: Crucial 8 GB 1600 MHz (DDR3)
Ekran kartı: ASUS AREZ RX 560 2 GB.
PSU: Aerocool VX Plus 500W.
HDD: WD 1TB.

not: arkadaşlar eskiden GT730 Galaxy adlı ekran kartını kullanıyordum ve ani FPS düşüşleri yoktu. Lakin aldığım yeni ekran kartını taktıktan sonra oyunlarda ani düşüşler oluyor. Sizce neden kaynaklı olabilir?

Merhaba arkadaşlar, bilgisayarımda oyun oynarken özellikle yeni nesil oyunlar oynanmayacak kadar aniden FPS düşüyor.

sistemim:
Anakart: ECS-H81H3-M4
İşlemci: Intel i7-4790 3.6GHz
RAM: Crucial 8 GB 1600 MHz (DDR3)
Ekran kartı: ASUS AREZ RX 560 2 GB.
PSU: Aerocool VX Plus 500W.
HDD: WD 1TB.

not: arkadaşlar eskiden GT730 Galaxy adlı ekran kartını kullanıyordum ve ani FPS düşüşleri yoktu. Lakin aldığım yeni ekran kartını taktıktan sonra oyunlarda ani düşüşler oluyor. Sizce neden kaynaklı olabilir?
Oynadığınız oyunlar hangileri?

Oynadığınız oyunlar hangileri?

GTA 5, Arma 3, The Amazing Spider-Man 2, Rust, Apex Legend

Mesela GTA 5 de normal bir şekilde şehirde yürüyorum FPS dropu yok lakin arabayla hız yaptığım zaman çok fazla FPS dropu giriyor. The Amazing Spider-Man 2 zaten oynayamadım diğerleri de aynı şekilde.

Amd denetim masasından ekran kartını performans ayarlarını yap , İşlemci sıcaklığını kontrol et , Çipset driver yükle ve Ram 16 yapmayı dene.
Yeni nesil oyunlarda 8gb ram yetmiyor olabilir. Artık en az 16gb öneriliyor.
Yeni nesil dediğim oyunlar cok da fazla yeni değiller mesala dün Pirates, Vikings and Knights II(2007 de piyasa sürüldü) adlı oyunu yükledim çok fazla drop vardı. Portal 2 de aynı şekilde arada nadiren drop giriyordu.

GTA 5, Arma 3, The Amazing Spider-Man 2, Rust, Apex Legend

Mesela GTA 5 de normal bir şekilde şehirde yürüyorum FPS dropu yok lakin arabayla hız yaptığım zaman çok fazla FPS dropu giriyor. The Amazing Spider-Man 2 zaten oynayamadım diğerleri de aynı şekilde.

Yeni nesil dediğim oyunlar cok da fazla yeni değiller mesala dün Pirates, Vikings and Knights II(2007 de piyasa sürüldü) adlı oyunu yükledim çok fazla drop vardı. Portal 2 de aynı şekilde arada nadiren drop giriyordu.
Güç ayarlarından en yüksek işlemci kullanımı %100 mü kontrol eder misin ?

Geri
Yukarı