i7 4790 - RX580 sistem 144 FPS'in altına düşünce kasma oluyor

İşletim sistemi
Windows 10

StenlyMustafa

Centipat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar,

Sorunum şu bende RX 580 ve i7 4790 işlemcim var genellikle FPS oyunları oynuyorum.
Oyunlarda 144 Hertz'im olduğu için 144 FPS altına düştüğünde feci bir şekilde kasma oluyor ve bunu nasıl önlerim?
Ekran kartı ayarlarım hepsi düşükte Windows'um ve güç ayarlarım performansta ve bütün oyunları Low'da oynuyorum fakat sistemim eskidiği için.
Artık feci FPS düşmesi yiyorum ve bu da bazı anlarda çok can sıkıcı oluyor özellikle Valorant'ta bunu nasıl önleyebilirim hangi ayarı açmalıyım?
144 FPS'in altına düşmesi sorun değil sadece kasmayı hissetmeyeyim o bile yeter.

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam işlemci performansın yetersiz geliyordur muhtemelen, 144+ FPS az buz bir yük değil ayrıca ne oynadığınızı da bilmiyoruz. Misal Warzone oynuyorsan çok normal. Monitörü 120Hz gibi daha aşağı değerlerde kullanmayı deneyebilirsin.

Hocam valorant ve csgo oynuyorum başka birşey yok csgoda sorun yok cünkü minimum +150 fpsi görüyorum fakat valorantta çok içler acısı.Birde mönitörü dediğiniz gibi kasma olmasın diye 100hertze alıyorum valorantta fpsi 144e sabitliyorum fakat oyun ayarlarında hala 144hz gözüküyor onu nasıl ayarlayabilirim?

Hocam masaüstünde 100Hz olarak ayarlasan bile oyun tam ekran modunda çalışıyorsa ekran 144Hz'e geçiyordur. Çerçevesiz tam ekran deneyin veya varsa oyun içi yenileme hızı ayarı ile oynayın.

valorantta oyun içi yenileme hızı ayarı yok malesef amd radeon softwareden özel çözünürlük ile hzyide düşüyorum fakat oyun hala 144hz görüyor başka bir yolu yok mu?

Geri
Yukarı